Вчені 90 років шукали секрет щастя і врешті-решт знайшли винних

У цьому дослідженні свого часу брав участь президент Джон Кеннеді

Щастя, психологія, вчені, дослідження, здоров'я, корисні поради
Гарвардське дослідження все ще триває.

Це одне з питань, яке люди ставили собі протягом століть: що робить життя щасливим. Дехто стверджує, що гроші, для інших це – кар'єра, а для декого – сім'я і діти. Та якби там не було, а вчені вирішили узагальнити відповідь і вивчили питання грунтовно. Гарвардське дослідження розвитку дорослих триває вже 86-й рік.

У 1938 році грантове дослідження залучило 268 студентів. Паралельно проводилося інше дослідження, в якому взяли участь 456 чоловіків, пише IFLScience. Деякі з перших учасників зробили видатну кар’єру, зокрема журналіст Бен Бредлі та президент США Джон Кеннеді.

Стосунки й дружба 

Несподіваний висновок цих досліджень полягав у тому, що наші стосунки сильно впливають на наше здоров’я, дійшли висновку психіатри, які працювади над аналізом отриманих даних. 

Численні дослідження останніх років – не в останню чергу під час пандемії COVID-19 – вказали на потенційні ризики для здоров’я, пов’язані з самотністю. Вони показали, що ізоляція може бути такою ж шкідливою, як куріння чи ожиріння. Самотність у літніх людей пов’язують із захворюваннями серця, тоді як соціальні зв’язки пов’язують із покращенням здоров’я мозку.

Нині багато хто з психологів та псизхотерапевтів попереджає про так звану епідемію самотності, яка вражає сучасний світ. У ВООЗ стверджують, що цю проблему слід визнати глобальним пріоритетом громадської охорони здоров’я.

Це не означає, що відповідь на щастя полягає в тому, щоб оточувати себе якомога більшою кількістю людей у ​​будь-який час. Далеко не кожному потрібна величезна кількість соціальних зв’язків. Інтроверти абсолютно здорові, їм просто можуть знадобитися одні або пару справді міцних стосунків. У цьому немає нічого поганого.

Це не стільки про кількість, скільки про якість. Одруження пов’язують зі зниженим ризиком розвитку деменції в подальшому житті, але якщо ваш шлюб є ​​нещасливим, це, ймовірно, переважить будь-яку користь. Крім того, соціологи дійшли висновку, що якість дружби в останні десятиліття стрімко падає. Інші припускають, що на це впливає життя онлайн. 

Стосовно того, чому хороші стосунки такі цінні, то переважаюча теорія зосереджується навколо нашої здатності емоційно регулюватися через соціальну взаємодію. Напружений день на роботі часто полегшується, якщо ми можемо обговорити це з рідними. Якщо ж проблеми у сім'ї, то не завадить порадися з друзями. 

"Люди, які досягли кращих результатів, були людьми, які прагнули до стосунків", – підсумували психіатри.

Гарвардське дослідження все ще триває. 

Здорове життя 

Інші показники довгострокового благополуччя – це речі, з якими ми добре знайомі: утримання від куріння й надмірного вживання алкоголю та наркотиків, регулярні фізичні вправи та медогляди – все це допомагає зміцнити фізичне здоров’я, що має важливий ефект для посилення відчуття життєвого благополуччя й щастя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube