У дорослому житті ми завалені обов'язками, а часу на спілкування і пошук спільних інтересів залишається зовсім мало
Соціальні зв'язки - важлива частина людського життя, і над їхнім розвитком потрібно працювати. Але може бути важко зрозуміти, з чого почати. У цьому вам допоможуть наступні поради.
Даніель Байярд Джексон, тренер з дружби й автор книги "Боротьба за нашу дружбу", пропонує клієнтам почати з перерахування якомога більшої кількості відповідей, які вони можуть придумати, на таку підказку: "Я _____". Наприклад: мама, садівник, пекар, любитель книг, пише The New York Times.
Потім треба зрозуміти, чи включені ви в спільноти, які відображають ці частини вашої ідентичності. Якщо ні, тепер ви знаєте, на чому зосередити свою енергію, чи то ті, хто поділяє їхню віру, любов до мистецтва або культурне походження.
Джеффрі Холл, професор комунікаційних досліджень в Університеті Канзасу, стверджує, що чим частіше ви з'являєтеся там, де збираються люди - на заняттях, у парку, - тим більше можливостей створити зв'язок. На це є кілька причин. Одна з них - це так званий ефект простого впливу, за якого "ми схильні ставитися до знайомих облич більш позитивно, що знижує наше небажання розмовляти та збільшує нашу готовність зав'язати з кимось розмову".
Щойно у вас з'явиться спільна точка відліку, у вас з'явиться "про що поговорити й причина це зробити". Це виведе вас на природний шлях до дружби. Почніть із легкої світської бесіди, вона призводить до великих розмов.
Щоб познайомитися з сусідами, спробуйте зробити їм невелику люб'язність, вважає Джуліанна Холт-Ланстад, професорка психології та нейробіології та директорка Лабораторії соціальних зв'язків і здоров'я в Університеті імені Брігама Янга. Похваліть їхні навички садівництва або запропонуйте винести сміттєві баки. Навіщо? Дослідження доктора Холт-Ланстада засвідчили, що ці дії можуть сприяти спілкуванню та зменшувати відчуття самотності.
І якщо у вашій спільноті буде захід на кшталт прибирання району чи вечірки у кварталі, приходьте раніше і пропонуйте допомогу в організації. Група буде меншою, і ви матимете завдання, тож ви не почуватиметеся ніяково.
Доктор Холт-Ланстад стверджує, що прагнення до більшої товариськості схоже на фізичні вправи: навіть якщо ви знаєте, що це корисно, це може бути некомфортно. На щастя, багато місць щосили намагаються вітати самотніх людей. Попрацюйте волонтером у громадському саду або спробуйте відвідати кав'ярню з настільними іграми. А якщо ви любите тварин, організації з порятунку собак і котів часто з нетерпінням чекають на нових членів. Або приєднуйтесь до хору. Дослідження показують, що спів у групі зміцнює соціальні зв'язки, а залучення до музики може допомогти зменшити почуття самотності.
Простий спосіб попрактикуватися у спілкуванні з незнайомою людиною - стати волонтером і поспілкуватися з літньою людиною. Також рекомендується поміркувати про людей, які допомогли вам у житті: тренера, вчителя, сусіда. Якщо вони все ще поруч, зв'яжіться з ними та розкажіть, як вони вам допомогли. Можливо, це призведе до глибшого зв'язку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.