Компанія Apple планує впровадити хмарні сервіси штучного інтелекту на базі власних чипів у своїх центрах обробки даних
На Всесвітній конференції для розробників (WWDC), яка пройде 10 червня, Apple планує презентувати нові функції штучного інтелекту. Зокрема, компанія має намір розширити можливості ШІ на iPhone, Mac та iPad. При цьому Apple буде використовувати власні великі мовні моделі.
Як повідомляє Bloomberg, компанія також планує впровадити хмарні сервіси штучного інтелекту, базуючись на власних чіпах у своїх центрах обробки даних.
Це дозволить покращити голосові можливості Siri, зробивши віртуального асистента більш розмовним, а також впровадити функції, які допомагатимуть користувачам у повсякденних завданнях. Ця концепція відома як "проактивний інтелект".
Нові сервіси включатимуть автоматичне узагальнення повідомлень, надання швидких резюме новинних статей та транскрибування голосових нотаток. Apple також покращить наявні функції, такі як автоматичне заповнення календарів і підказки додатків. А також розширить можливості редагування фотографій на основі ШІ.
Поки що Apple не планує впроваджувати чат-бота. Технологія генеративного штучного інтелекту компанії ще не досягла рівня, який дозволив би створити аналог ChatGPT або Gemini. У компанії побоюються потенційних проблем з неправильними відповідями чат-бота чи питаннями авторського права. Щоб розв'язати цю проблему, Apple співпрацює з OpenAI для інтеграції ChatGPT в iOS 18. Це партнерство, про яке буде оголошено на WWDC, передбачає, що OpenAI забезпечить необхідну інфраструктуру для підтримки очікуваного припливу користувачів.
Попри це, Apple розуміє, що для довгострокового успіху в галузі штучного інтелекту їй потрібно буде створити власного чат-бота і інтегрувати його у свою екосистему. На даний момент поєднання власних функцій ШІ та партнерства з OpenAI є достатнім.
Apple також розглядала можливість ліцензування Gemini від Google для iOS 18, але досягти домовленостей не вдалося. Крім того, Apple вже давно розглядає можливість створення власної пошукової системи з акцентом на конфіденційність, подібну до DuckDuckGo. Враховуючи тісний зв'язок між пошуком і ШІ, повернення до цієї ідеї може бути корисним, попри значні доходи від використання пошуку Google за замовчуванням на своїх пристроях.
Досягнення OpenAI та Google створюють додатковий тиск на Apple. Модель GPT-4 від OpenAI, здатна вести реалістичні розмови та виконувати функції агента з обслуговування клієнтів, а також інтеграція генеративного ШІ в пошук Google є сильними фундаментами для росту цих компаній. На тлі цього внутрішні функції штучного інтелекту Apple можуть здатися не такими революційними. Існує побоювання, що користувачі можуть проігнорувати нові функції в iOS 18, адже вони не будуть вражаючими.
Проблема також полягає у тому, що перевагою OpenAI та Google є швидкий темп впровадження нових можливостей, що дозволяє їм утримувати увагу користувачів. Вдосконалення Siri та інших функцій Apple відбувається повільніше. Щорічні оновлення iOS обмежують здатність Apple йти в ногу з розвитком ШІ. Угода з OpenAI та хмарні сервіси допоможуть скоротити цей розрив, але поки що немає планів щодо прискорення циклу оновлення iOS.
Водночас Apple прискорює оновлення свого апаратного забезпечення. Нещодавній випуск iPad Pro з чипом M4 обіцяє значне покращення обробки даних штучного інтелекту, а до 2025 року очікується, що процесор M4 буде встановлений у всіх моделях комп’ютерів Mac. Майбутній iPhone 16 Pro, який буде представлений у вересні, також матиме вдосконалений процесор зі швидшою обробкою завдань штучним інтелектом.
Нагадаємо, Apple готується презентувати власний штучний інтелект з революційними функціями. Інформатор писав, чого очікувати. Також ми писали про презентацію нової лінійки iPad від Apple у вівторок, 7 травня. Щодо iPad Air, то вперше гаджет доступний у двох розмірах. А новий iPad Pro зміцнює позиції найпотужнішого пристрою у своєму роді. Компанія пообіцяла потужні, портативні та неймовірно універсальні моделі, ніж будь-коли раніше.
Наприклад, в Apple заявили, що новий iPad Air - неймовірно потужний пристрій для ШІ. Обидві моделі стартують зі 128 ГБ пам'яті. Це дає користувачам значно більше можливостей для зберігання файлів, даних та контенту без жодних обмежень. Ціна 11-дюймової моделі - $599, 13-дюймової - $799.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.