Увімкніть колірний фільтр: знайдено спосіб заснути зі смартфоном у ліжку

Читать на русском

Багато хто з нас залипає в гаджетах перед тим, як йти спати, а деякі взагалі перевіряють смартфон посеред ночі без особливої причини

Читать на русском
Дівчина та телефон
Не зовсім просто взяти і перестати дивитися відеоролики у соцмережах, гортати стрічки новин

Багато хто з нас залипає в гаджетах перед тим, як йти спати, а деякі взагалі перевіряють смартфон посеред ночі без особливої причини

Сучасні гаджети - це привабливий світ, наповнений новинами, історіями та відеороликами. Але доведено, що вони погано впливають на сон. Тому якщо ви маєте звичку перед сном "залипати" в смартфон, спробуйте на ніч читати паперову книгу або співати.

Чому краще обходитися без смартфона перед сном

  1. Ми впадаємо в залежність. Затяжне сидіння в Мережі перетворюється на щось на кшталт необхідного ритуалу, без якого заснути вже не виходить. Якщо гаджет зламається, відключать електрику або людина виявиться без інтернету, на нього майже напевно чекають тривожність і безсоння.
  2. Гаджети позбавляють нас сну. Оскільки світло від екрану блокує вироблення мелатоніну, люди, які перед тим, як іти спати, користуються ноутбуками або планшетами, не можуть заснути щонайменше годину.
  3. Ми стаємо тривожнішими. Соціальні мережі підганяють страх упущеної вигоди (FOMO) - стан, через який ми постійно переживаємо, що кудись не встигаємо, відстаємо в чомусь від друзів, знайомих і просто випадкових людей.

Як засинати без смартфона 

Вигадуємо ритуал. З цією схемою стикалися майже всі: лягаємо в ліжко, вимикаємо світло, намагаємося заснути. А не виходить. Бо тим часом звикли тримати в руках гаджет. Спробуйте для різноманітності послухати на тихому звуку розслаблюючу музику або співати улюблені пісні. Деяким допомагає рахунок. Починайте рахувати до ста або до тих пір, поки не заснете.
Можна згадати гарні історії зі свого життя. Це налаштує на позитивний лад, ви заснете швидше.

Не залишайте телефон поряд із ліжком. Більшість із нас користується будильником на смартфоні: гаджет лежить на тумбочці або під подушкою - так і манить, щоб його взяли. Можна захистити себе від цієї спокуси і поставити телефон заряджатися в сусідній кімнаті, а як будильник використовувати електронні годинники або фітнес-браслет.

Не реагуйте на повідомлення. Привчіть себе до інформаційної гігієни. Хоча б за годину до сну приберіть телефон, не відповідайте на повідомлення пізніше. Люди повинні поважати особистий час кожного, а листування по роботі чи з друзями опівночі - це поганий тон. І точно не сприяють міцному сну.

Увімкніть колірний фільтр. Жовтий фільтр на екрані нівелює деякі шкідливі ефекти гаджетів. На відміну від блакитнуватого світіння, він не перешкоджає виробленню мелатоніну. Тому, якщо вам ну ніяк не вдається заснути без девайсів, можна хоча б трохи допомогти собі. Також лікарі рекомендують тримати пристрій на відстані понад 35 сантиметрів від очей.

Ще один лайфхак, який рекомендують лікарі, - з силою стиснути м'язи, а потім різко розслабити. Також можна спробувати дихальні вправи, медитацію, міорелаксацію.

Ідіть до лікаря. Якщо ці методи не допомагають, а почуття втоми наростає, як снігова куля, зверніться до фахівця. Це можуть бути симптоми безсоння. Не завжди потрібно йти до невропатолога чи психотерапевта. Іноді достатньо відвідати терапевта, який призначить препарати відновлення сну. Але навіть лікарі психологічного чи неврологічного профілю - не вороги. Ці фахівці ефективно впораються із проблемою: призначить терапію, яка згодом поверне вас до повноцінного ритму активності та відпочинку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.