Вчителі Англії бояться бунту батьків: у школах забороняють мобільні телефони

Читать на русском

Педагоги розділились в оцінці такої заборони.

Читать на русском
Школа, Велика Британія, гаджети, смартфони, залежність, школярі, діти, заборона
До заборони мусять залучатися й батьки!

Педагоги розділились в оцінці такої заборони.

В школах Великої Британії заборонять використання мобільних телефонів. Вчителі також не повинні користуватися телефонами у школах, за винятком випадків, коли це необхідно для роботи. План заборони підтвердили на рівні Міністерства освіти країни. 

Профспілки вчителів стверджують, що більшість шкіл вже мають відповідну політику, пише The Guardian. Рекомендації пропонують школам різні способи впровадження заборони:

  • наказ залишати всі телефони вдома,
  • здавати телефони після прибуття до школи,
  • зберігати смарфтони у недоступних шафках,
  • тримати гаджети при собі за умови, що ними не користуються.

Для директорів шкіл випустять освітню інструкцію з практиками на 13 сторінках, частина з них вже застосовується в навчальних закладах країни. Деякі педагоги вважають, що це, безсумнівно, піде на користь учням, втім може зустріти опір батьків. Адже батьки також повинні залучатись до заборони, йдеться в документі, мовляв, вони повинні зв'язуватися з учнями через шкільний офіс, а не напряму. Декому з них ця ідея видалася "божевільною". 

Думки педагогів - розділились 

Деякі педагоги поставились до задумки МОН скептично, мовляв, з проблемою понаднормового використання гаджетів діти стикаються на в школах, а вдома. Зокрема таку думку висловив генеральний секретар Асоціації керівників шкіл і коледжів.

"Нав'язливе використання пристроїв відбувається не в школах, де вже діє сувора політика, а в той час, коли діти перебувають поза школою", - пояснив він свою позицію.

Натомість педагоги академії Passmores, про яку знімали документальний фільм на телебаченні, схильні позитивно оцінювати досвід повної заборони використання гаджетів у стінах навчальних закладів. 

"У нас майже не виникло проблем з батьками, а учні відчули, що соціальний тиск на них зменшився. Без сумніву, цей посібник допоможе школам (...) Ми думали, що даючи дітям телефон, ми убезпечуємо їх, а насправді це відкриває їм світ онлайн-загроз і тиску", - розповіли там.

Поширення смартфонів у школах

97% дітей мають гаджети у віці 12 років - це викликає занепокоєння не лише через відволікання уваги, але й через потенціал для булінгу.

"Ви йдете до школи, ви йдете вчитися, ви йдете заводити дружбу, ви йдете розмовляти з людьми і спілкуватися, ви йдете здобувати освіту - ви не йдете сидіти у своєму мобільному телефоні або надсилати повідомлення, в той час як ви могли б з кимось поговорити", - пояснила очільниця МОН на BBC Radio.

Існує також більш широке занепокоєння щодо використання телефонів дітьми та шкідливого контенту, до якого вони можуть отримати доступ. Батьки постраждалих дітей виступають за заборону доступу до соціальних мереж дітям до 16 років. Або принаймні за те, щоб доступ до насильницького контенту обмежувався для підлітків додатковими технологічними продуктами. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.