Шахрайство з платіжними картками торік найчастіше відбувалося через інтернет – 83% від загальної кількості випадків
Українці все частіше стикаються з випадками шахрайства. Кількість незаконних дій з платіжними картками протягом 2023 року зросла на чверть (272 тисяч операцій), а сума збитків склала майже 833 мільйони гривень. Деякі з видів шахрайств пов’язані з отриманням благодійної допомоги нібито від різних міжнародних організацій. Щоб не стати жертвою аферистів завжди перевіряйте інформацію. Про це 3 квітня розповіли у пресслужбі кіберполіції.
За даними Національного банку України, кількість незаконних дій з платіжними картками протягом 2023 року зросла на чверть та становила 272 тисяч операцій. Зазвичай, зловмисники використовують фішингові сайти або просять заповнити анкети, зокрема й через гугл-форми. Щоб не стати жертвами аферистів, завжди перевіряйте інформацію про можливі грошові виплати на офіційних ресурсах організацій, від імені яких обіцяють допомогу. Також, не передавайте стороннім особам і не вводьте у різноманітних анкетах:
Якщо ви стали жертвою аферистів або вам відомі випадки шахрайства, повідомляйте про це на сайті кіберполіції за посиланням. Більше інформації про платіжну безпеку на сайті НБУ.
"Сума збитків надавачів платіжних послуг, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила майже 833 мільйонів гривень. Це на 73% більше, ніж у 2022 році. Середня сума однієї незаконної операції минулого року становила 3 065 гривень, що на 39% більше, ніж у 2022 році (у 2022 році – 2 200 гривень)", - йдеться у повідомленні.
Шахрайство з платіжними картками торік найчастіше відбувалося через інтернет – 83% від загальної кількості випадків. Водночас лише 17% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування). Середня сума однієї незаконної операції в інтернеті у 2023 році зросла на 31% та становила 3 150 гривень (у 2022 році – 2 408 гривень). Переважна більшість шахрайських випадків спричинена розголошенням особистих даних клієнтами. А саме 80% суми всіх збитків у 2023 році припало на соціальну інженерію (у 2022 році цей показник був 53%). Відповідно до наданої учасниками платіжного ринку інформації поширеними сценаріями соціальної інженерії, що призвели до фінансових втрат клієнтами, у 2023 році стали такі:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.