Австралія десять років розводила весь світ на великі бабки

Читать на русском

Прикриваючись скороченням викидів вуглекислого газу, країна продавала неіснуючі вуглецеві кредити

Читать на русском
промисловість ліс екологія
Забруднювачі повітря продовжують диміти, а ліси не ростуть, а зникають.

Прикриваючись скороченням викидів вуглекислого газу, країна продавала неіснуючі вуглецеві кредити

Хитка кліматична політика Австралії зазнала несподіваного удару. Країна, де викиди вуглекислого газу  на душу населення є одними із найвищих у світі, оскандалилася зі своїм найбільшим проєктом із компенсації викидів вуглецю. Замість відновлених природних лісів, покликаних поглинати викиди, дослідники виявили скорочення лісових масивів, повідомляє ScienceAlert.

"Був ліс, та зник" - приблизно так можна описати результати дослідження, яке виявило, що найбільший у світі проєкт із кредитування викидів вуглекислого газу в Австралії ніяк не позначився на відновленні природних лісів.

Австралія виділила величезну територію в 42 мільйони гектарів під лісовідновлення. Справа потрібна і корисна: дерева поглинають вуглець, скорочуючи вміст СО2 у повітрі.

Кожна тонна вуглецю, "з'їдена" лісами, записувалася як один вуглецевий кредит. Вуглецевий кредит – це своєрідне дозвіл на викиди у повітря. Компанії, підприємства і навіть приватні особи можуть купувати, продавати або відмовлятися від володіння своїми вуглецевими кредитами. Торгівля ними дозволяє компаніям, у яких викиди в атмосферу нижче дозволеного рівня, продавати цю різницю у вигляді квоти компаніям із надлишковим викидом парникових газів.

За цією схемою вуглецеві кредити купувалися найзліснішими забруднювачами, наприклад, гірничодобувними компаніями або авіакомпаніями, щоб компенсувати свої викиди.

Викиди від нафтогазової промисловості Австралії поки що тільки зростають.
Викиди від нафтогазової промисловості Австралії поки що зростають.

І все було б добре, але через понад 10 років нових лісів не знайдено: на 80% територій дослідники виявили не просто відсутність нових дерев, а й скорочення старих масивів.

При цьому чиновники, які, мабуть, скрізь однакові, стоять на своєму і стверджують, що з 2013 року природний ліс, відновлений на цій величезній території, поглинув понад 27 мільйонів тонн вуглецю. Хоча супутникові знімки, використані для складання діаграми зростання лісів, це не підтверджують.

«Вони повинні демонструвати справді значне збільшення деревного покриву, а його там немає, ми його не бачимо», - зауважив один із авторів дослідження Ендрю Макінтош, який назвав проект із лісовідновлення провалом і катастрофою, яка заплямувала репутацію Австралії.

Як це часто буває, перевірки, які мають супроводжувати будь-який новий проєкт на всіх його етапах, у разі вуглецевих кредитів, виявляється, не проводилися. При цьому регулятор екологічно чистої енергетики Австралії заявив, що «низка перевірок підтвердила достовірність» цих компенсацій викидів вуглецю. А вуглецеві кредити видавалися лише тим проєктам, які могли продемонструвати відновлення лісу. Де ж він тоді – велике питання.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.