Убивця смартфонів Кролик 1 - чи так вже розумний цей новий гаджет

Поки що розрекламований пристрій не робить нічого такого, з чим би не справлявся телефон

смартфон гаджет технології штучний інтелект
Rabbit R1 схожий на телефон за зовнішнім виглядом та деякими функціями.

Поки що виробники смартфонів розширюють функції та можливості своїх продуктів, їм на п'яти наступають стартапи, які займаються штучним ітелектом, і роблять це голосно та амбітно. Так, засновник і генеральний директор компанії Rabbit Джессі Лю, випереджаючи появу свого нового гаджета, заявив, що починається нова ера взаємодії людини та машини. А портативний цифровий помічник зі штучним інтелектом Rabbit R1 вартістю 8 тисяч гривень замінить смартфон та стане невід'ємною частиною життя людей - "інтуїтивним компаньйоном, який вирішує повсякденні цифрові завдання". 

На жаль, не всі згодні з цією заявою: так, американський оглядач технологій Маркес Браунлі з 18 мільйонами передплатників на своєму YouTube-каналі назвав Кролика 1 найгіршим продуктом, який він коли-небудь тестував, повідомляє ВВС та пропонує думку британського оглядача технологій Зої Кляйнман, яка провела кілька днів у компанії з новим гаджетом.

Людина тільки питає, а Кролик діє

Чарівний яскраво-жовтогарячий квадрат, дуже схожий на телефон, має і деякі його функції - у нього є камера та слот для SIM-карти, підтримка Wi-Fi та Bluetooth. Головна особливість та відмінність Кролика 1 – швидке переміщення по всіх улюблених додатках “господаря”, що робить це за нього. Тобто система штучного інтелекту бачить додатки та діє на них так само, як людина. 

Кролик 1 має вбудовану камеру з оглядом на 360 градусів.
Кролик 1 має вбудовану камеру з оглядом на 360 градусів.

“Rabbit може впоратися з більшістю цифрових завдань - від таких простих як пошук актуальної інформації до складних - ретельне дослідження та бронювання варіантів для майбутньої поїздки або заповнення віртуального візка продуктового магазину”, - наводять приклади розробники. 

І зазначають, що операційна система здатна розуміти складні наміри користувача, керувати його інтерфейсами та виконувати дії від його імені. Тобто людина просто запитує, а власний помічник все “вирішує” - хоч квитки купити, хоч таксі замовити.

Що виявилося насправді? Насамперед, за словами Зої Кляйнман, Кролик 1 дуже симпатичний – яскравий, з великим екраном, кнопкою, колесом прокручування та камерою. Поки в ньому немає соціальних мереж, не можна надіслати повідомлення, зробити покупки або користуватися банківськими послугами. 

Зате йому можна завдати питання, і багато з них, як показав експеримент, йому під силу, але не всі.

На вбивцю смартфонів поки що не тягне

Кролик 1 швидко впорався з прогнозом погоди, часом, перекладом з англійської на німецьку, правильним напрямом до школи сина Зої та фотографією її місця роботи. Назвав 20 найкращих шахістів світу та дав результати свіжого опитування на запитання – хто переможе на виборах у Великій Британії. Тобто нформацію з Інтернету можна отримати легко і швидко.

Фотографії користувача Кролик 1 вміє перетворювати на мультфільм.
Фотографії користувача Кролик 1 вміє перетворювати на мультфільм.

У чому Кролик загруз: не відповів на запит про найвідоміші теорії змови і страшно забуксував із питанням, де випити кави поблизу. Перша спроба закінчилася відключенням майже на дві хвилини, друга – п'ятьма запропонованими варіантами. Щоправда, дві кав'ярні були далеко, одна була закрита, ще одна взагалі не перебувала у Google.

Функція опису того, що Кролик 1 бачить із використанням відеокамери, за словами Зої Кляйнман, працює "з галюцинаціями". Білі півонії він назвав жовтими хризантемами, сердитий вираз обличчя дитини охарактеризував як доброзичливий, саму Зої описав як “літню жінку”. Натомість “Чарівна камера” кролика вміє перетворювати людей на мультяшних героїв чомусь без будь-якого запиту. 

“Зрештою, я дійшла висновку, що, хоча цікаво випробувати цей пристрій, воно ще не робить нічого такого, чого я не могла б зробити за допомогою телефону або своїми очима - і часто робить це повільніше”, - такий був вердикт Кляйнман через кілька днів розваг із Кроликом 1.

З нею згодні й інші рецензенти, деяки з них навіть обізвали новий пристрій “недоробленим”. І в чомусь з ними солідарні навіть розробники, які сприймають критику як засіб покращити свій продукт – у будь-якому разі штучний інтелект ці сумніви не зупинять.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube