У Венеції можна послухати і навіть побачити серцебиття жителів Донецька

Читать на русском

Художник з Канади влаштував перформанс в пам'ять про постраждалих від дій Росії донетчан

Читать на русском
Перформанс, Донбас, ізоляція, ДНР, бойовики, країна-терорист, Росія, війна в Україні
Автор перформансу працював в арт-просторі "Ізоляція" в Донецьку до вторгнення РФ

Художник з Канади влаштував перформанс в пам'ять про постраждалих від дій Росії донетчан

У Венеції відбувся перформанс, присвячений Донецьку. Мексикансько-канадський художник та архітектор Рафаель Лозано-Хеммер, відомий своїми технологічними скульптурами, влаштував дійство в пам'ять про донеччан, які стали жертвами Росії

Живою скульптурою був юнак, до спини якого прикріпили десятки заживлених лампочок, що метафорично нагадували свічки. Причому лампочки "пульсували" світлом в такт серцевим ритмам реальних живих людей - колись записаним художником серцебиттям донетчан. Ці звуки король техноперформансу записав у Центрі сучасного мистецтва "Ізоляція" в Донецьку у 2013 році.

Тоді в експерименті митця прийняли участь понад 100 відвідувачів центру. Цей проект носив назву - "Пульс-рум". Вже через рік, у 2014 році, росіяни облаштували в "Ізоляції" таємну камеру тортур.

Лампочки, за задумом художника, не просто блимають - вони передають пульс серця реальних людей!
Лампочки, за задумом художника, не просто блимають - вони передають пульс серця реальних людей!

На сторінці проекту зазначається, що "Кімната пульсу" - інтерактивна інсталяція Рафаеля Лозано-Хеммера - до того експонувалася в Мексикці, Італії, Данії, Японії та Австралії, а також багатьох інших виставкових просторах світу. 

Вздовж однієї зі стін на металевих конструкціях були розміщені датчики серцевого ритму відвідувачів. Коли відвідувач торкався датчика, комп'ютер визначав його пульс, змушуючи найближчу лампочку блимати у точній відповідності з цим ритмом. Як тільки контакт припинявся, світло гасло на короткий час.

При кожному новому дотику до датчиків ритм серця відвідувача записувався і посилався на найближчу лампочку по сітці. Таким чином, мережа лампочок візуалізувала серцевий пульс людини та зберігала її. Усі пульсації відвідувачів приєднувалися до хмари серцевих ритмів їхніх попередників.

Коли відвідувач торкався датчика, комп'ютер визначав його пульс, змушуючи найближчу лампочку блимати
Коли відвідувач торкався датчика, комп'ютер визначав його пульс, змушуючи найближчу лампочку блимати

Нинішній перформанс отримав назву "Пульсовий агломерат". На ньому художник також запропонував відвідувачам додати своє серцебиття до аудіозаписів, які він зробив у Донецьку. У такий спосіб він прагне нагадати людям про необхідність пам'ятати жертв російського терору.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от UNITED24 (@u24.gov.ua)

Страшна доля донецького артфонду "Ізоляція"

Артфонд "Ізоляція" - це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, створена в Донецьку 2010 року на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів. Назву "Ізоляція" фонд успадкував від заводу. 

9 червня 2014 року територію, на якій розташовувався артфонд, захопили найманці так званої ДНР - самопроголошеної "Донецької Народної Республіки", буцімто для розміщення там "гуманітарної допомоги" з Росії. Озброєні представники самопроголошеної ДНР захопили територію колишнього заводу, де на той час вже чотири роки розміщувався артфонд. 

Його приміщення пограбували, жодне майно фонду та його співробітників не було повернуто. Бойовики вивезли з території заводу металобрухт й інші предмети фонду та заводу. Тут розташували батальйон, який складався з чеченських і осетинських найманців.

Фонд був змушений евакуюватися до Києва, куди перевіз лише частину своїх експонатів. Він позбувся багатьох художніх робіт, матеріалів і устаткування під час окупації російськими та чеченськими бойовиками.

Надалі, за повідомленнями ЗМІ, приміщення "Ізоляції" використовувались бойовиками так званої ДНР як в'язниця й місце для тортур українців. Територія і приміщення фонду до сьогодні використовуються прихильниками самопроголошеної ДНР як база для підготовки бойовиків, склад викрадених автомобілів та місце для страт. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.