Скандал у Відні: українська диригентка Линів зірвала виступ всесвітньо відомого любителя путіна

Читать на русском

Линів зробили заяву, у якій пояснила, що не може нести таку відповідальність перед музикантами з України.

Читать на русском
Війна, політика, скандал, фестиваль
Виступ Курентзіса скасували.

Линів зробили заяву, у якій пояснила, що не може нести таку відповідальність перед музикантами з України.

В Австрії скасували концерт грецького та російського диригента Теодора Курентзіса на Віденському фестивалі. Це сталося після того, як знана в світі українська диригентка Оксана Линів, яка також бере участь у програмі, висловила занепокоєння щодо його зв'язків з росією.

Wiener Festwochen - престижний фестиваль, який привозить до Відня провідних міжнародних артистів, оголосив склад учасників цієї весни, реакція була швидкою і запеклою, йдеться в публікації The New York Times.

Фестиваль планував зробити російське вторгнення в Україну центральною темою своєї програми, поєднавши виступ української диригентки Оксани Линів з концертом іншого диригента - Теодора Курентзіса, який опинився під пильною увагою через свої зв'язки з рф. Критики ж, в тому числі Линів, висловилися різко проти.

Тепер, після тижнів тиску, фестиваль відмовився від свого плану, заявивши, що скасує виступ Currentzis, але залишить Линів у програмі.

"Рішення було однозначним, і альтернативи не було. Це було найкраще рішення з усіх можливих", - заявив днями художній керівник фестивалю Міло Рау. 

Що планувалося у Відні, та чому не склалося

Раніше режисер говорив, що його зацікавила ідея розпочати розмову про мистецтво у воєнний час. Линів була запрошена Рау керувати у Європі виступом Київського симфонічного оркестра і Національного хора України при виконанні ораторії українського композитора Євгена Станковича "Реквієм Кадіш", написаної в пам'ять про масове вбивство євреїв нацистами під Києвом у 1941 році.

З моменту вторгнення Росії в Україну багато культурних організацій розірвали зв'язки з близькими соратниками російського диктатора та урядом росії. Деякі установи критикували за надмірну активність після скасування виступів російських артистів, які не мають жодних зв'язків з урядом рф. Інші намагалися вирішити, як поводитися з митцями, чия приналежність до тієї чи іншої країни була менш зрозумілою.

Оксану Линів знають та люблять жалеко за межами України та навіть Європи.
Оксану Линів знають та люблять далеко за межами України й навіть Європи.

Заява українки Линів

Невдовзі після оголошення планів щодо спільного виступу українки та афільованого з росією музиканта, Оксана Линів виступила із заявою на знак протесту, заявивши, що вона стурбована "відбілюванням" Курентзіса.

"Я не можу нести відповідальність перед майже 150 музикантами, які їдуть до Відня з війни в Україні, за те, що мене ставлять в один контекст з Теодором Курентзісом. Зв'язки Курентзіса з росією і його мовчання про цю агресивну війну проти моєї батьківщини унеможливлюють моє перебування в одному контексті з ним на даний момент", - сказала вона у заяві. 

Линів, яка цього місяця перебуває в Нью-Йорку й готується диригувати у Метрополітен-опера, сказала, що задоволена рішенням фестивалю, але відмовилася від подальших коментарів.

Хто такий скандальний Теодор Курентзіс

Курентзіс, маестро грецького походження з російською освітою, чиє керівництво російським ансамблем MusicAeterna перетворило його на одного з найвидатніших диригентів світу, опинився в центрі дискусії через свої стосунки з банком ВТБ. Це російська державна установа, що перебуває під санкціями Сполучених Штатів та інших країн.

Свого часу саме банк ВТБ був головним спонсором MusicAeterna. Курентзіс також став об'єктом пильної уваги через свої зв'язки з російськими чиновниками - у 2014 році путін своїм указом надав Курентзісу громадянство росії. Крім того, Курентзіс утримувався від публічних коментарів щодо війни. Він також продовжує диригувати в рф, повідомляє сайт MusicAeterna.

Його виступ у Відні мав відбутися в рамках червневого туру з німецьким Симфонічним оркестром SWR, яким він керує як головний диригент, з виконанням "Воєнного реквієму" Бенджаміна Бріттена. Він мав виступити з Віденським хором хлопчиків та Лондонським симфонічним хором. На запити щодо коментарів представники Currentzis не відповіли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.