У країні оголошено надзвичайний стан: наркоманські тварюки вийшли з-під контролю

У Колумбії наказано розпочати полювання на кокаїнових бегемотів Пабло Ескобара

Бегемоти, Пабло Ескобар, суд, Колуибія, тварини, стерилізація, тварини, природа
Суд постановив викорінити бегемотів шляхом полювання та стерилізації

Свого часу кривавий наркобарон Пабло Ескобар, відомий своєю екзальтованістю, завіз до Колумбії бегемотів, які тепер стрімко розповсюджуються по країні. Це призводить до хаосу в екосистемах. Саме тому місцевий суд постановив відловлювати тварин, оскільки вони чинять шкоду довкіллю, пише IFLScience.

Нещодавно колумбійський суд видав наказ, який визначає, що на цих тварин можна і потрібно полювати. Судовий орган повідомив Міністерству навколишнього середовища Колумбії, що той має три місяці, щоб ввести в дію "постанову, яка передбачає заходи щодо викорінення виду". В суді додали, що ці заходи повинні включати контрольоване полювання та стерилізацію. 

Звідки в Колумбії бегемоти

Бегемоти не є рідним колумбійським видом. Вони опинилися там у 1980-х роках, коли сумнозвісний колумбійський наркобарон Пабло Ескобар вирішив витратити частину своїх грошей з кокаїну на створення зоопарку у своєму маєтку, де мешкали різноманітні екзотичні тварини, зокрема чотири бегемоти.

Коли Ескобара в 1993 році вбили, більшість тварин з маєтку відправили в зоопарки, інші тварини загинули. Тоді влада припустила, що гіпопотами також, швидше за все, загинуть, враховуючи, що це не було їхнє природне середовище існування. Однак, бегемотам вдалося уникнути найгіршого варіанту. Вони не тільки вижили, але і через майже півстоліття спричинили величезні проблеми для місцевого зооконтролю. 

До чого тут риба в озерах

Зараз їх в Колумбії приблизно 170 особин. Це, на перший погляд, ніби й небагато, але якщо залишити їх напризволяще, до 2039 року їхня кількість може досягти 1418 осіб. Про це свідчить чергове дослідження, за словами вчених, це становить загрозу для екологічної рівноваги. Однією з головних проблем є кал бегемотів, який діє як потужне добриво в довколишніх озерах і річках. В результаті бактерії та водорості тут відчувають бум популяції, що може призвести як до шкідливого цвітіння водоростей, так і до нестачі кисню та поживних речовин для інших організмів, які живуть у воді.

Більш гуманні міри 

Інші припускають, що бегемоти можуть переносити хвороби й паразитів, здатних вражати іншу дику природу й людей. Хоча головне занепокоєння щодо останніх полягає більше в тому, що бегемоти, як відомо, агресивні. Колумбійська влада вже навіть робила кілька спроб впоратися з проблемою, полюючи на цих великих тварин. 

У 2009 році влада видала наказ, за яким приспали одного з гіпопотамів. Ця ситуація викликала суперечки, що призвели до двох судових позовів, поданих від імені бегемотів. В них йшлося про необхідність стерилізації тварин замість полювання на них. Одна зі справ навіть закінчилася тим, що у США бегемотів юридично прирівняли до людей в цьому процесі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube