Український стартап, який перетворює опале листя на папір, планує освоїти нову сировину: деталі проєкту

Читать на русском

Releaf Paper, український екостартап, котрий розробив унікальну технологію виготовлення паперу з опалого листя, планує освоїти новий вид сировини

Читать на русском
Технології
Українці у Франції будують завод із вироблення целюлози.

Releaf Paper, український екостартап, котрий розробив унікальну технологію виготовлення паперу з опалого листя, планує освоїти новий вид сировини

Генеральний директор Releaf Paper Олександр Соболенко повідомив про плани запустити своє перше власне виробництво у Франції — завод із вироблення целюлози. Про це 26 березня пише dev.ua.

Європейські амбіції Releaf Paper

За словами Олександра Соболенка, наразі локальна команда Releaf Paper займається плануванням діяльності майбутньої фабрики, підбором приміщення, розв’язанням організаційних питань і вже розмістила замовлення на обладнання. У червні плануються монтажні роботи, а в липні вони сподіваються запустити першу чергу виробництва. У січні 2023 року Releaf Paper планував друге виробництво у Фінляндії.

«У листопаді 2022 року на конференції Slush ми познайомилися з владою Гельсінкі. Вона обіцяє нам фінансування в розмірі кількох мільйонів, якщо побудуємо в них фабрику», — повідомляв Соболенко.

Однак у 2024 плани змінилися.

«Будувати фабрику можна в будь-якій країні, де є потрібна кількість сировини та близькість до нашого споживача. Наприклад, після перемовин, Фінляндія й Естонія не є пріоритетом. Натомість найактивнішими є Нідерланди. Там, після Франції, може з’явитися наше виробництво», — заявив CEO Releaf Paper.

Плани на Україну

У Releaf Paper мають плани й на український ринок.

«Хочемо інвестувати 500 000 євро у сировинне виробництво в Київській області. Проєкт в стадії підготовки та узгодження з фінансовими партнерами. Це буде менша копія нашого французького переробного підприємства», — розповідає Соболенко.

У січні 2024 року компанія Валентина Фречки й Олександра Соболенка повідомила, що відновила продажі для клієнтів в Україні, через власний онлайн-магазин.

Стартап дозволяє кастомізувати пакування для потреб клієнта й нанести його брендування. Однак для такого сервісу діє принцип мінімального замовлення — у Releaf Paper говорять, що технічно не можуть робити надто малі партії. В асортименті українського складу є паперові пакети, коробки, конверти, пакувальний папір (який можна використовувати для друку або малювання), сувенірні блокноти, які виготовлені в Україні.

«У країні недостатньо культури розумного споживання та практики сортування. Не вистачає розуміння карбонового сліду, який залишає діяльність людини чи підприємства. Тому нам доводилося пояснювати кожному другому клієнту в Україні, чому папір чи пакування з опалого листя — це інвестиція в майбутнє», — говорить CEO Releaf Paper.

Нова сировина й ліцензійна модель

За словами Олександра Соболенка, крім листя, в Releaf Paper розглядають ще одну сировину — агровідходи.

«До початку війни в нас був пілотний проєкт із японською корпорацією Sumitomo. Тоді досліджували листя ананасів. У Нідерландах вивчали стебла та листя огірків, томатів, тюльпанів. Усе це піддається перероблюванню за нашою технологією майже з однаковою ефективністю», — каже гендиректор екостартапу.

Соболенко також говорить, що Releaf Paper має на меті перейти на ліцензійну модель співпраці.

«Це надасть можливість індустріальним гравцям із США, Канади, Бразилії, Японії виготовляти целюлозу та папір із відходів за нашою технологією. Неважливо хто буде створювати папір з опалого листя, якщо він матиме ім’я нашої компанії», — вважає CEO.

Northrop Grumman створить концепт залізниці для Місяця

Northrop Grumman буде створювати концепт залізниці для Місяця. Для цього проєкту компанію обрало Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA). Метою проєкту називають розробку технології для наукової та комерційної діяльності постійного поселення людства на Місяці.

Як розповіли в Northrop Grumman, йдеться про дослідження в рамках програми "10-year Lunar Architecture (LunA-10) Capability Study". Метою програми називають розробку технології та інфраструктурні концепції для наукової та комерційної діяльності постійного поселення людства на Місяці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.