Федоров розповів, як ШІ-стартап для боротьби с фейками рф Mantis Analytics співпрацює з РНБО та отримує перші контракти

Стартап Mantis Analytics народився, коли група українських розробників в одному AI-чатів вирішила боротися з пропагандою за допомогою ШІ

Федоров і карта
Міністр говорить, що розробка українців дуже допомагає у боротьбі з дезінформацією

ШІ-стартап Mantis Analytics, який створили українські розробники для боротьби з пропагандою, розпочала свій шлях зі скромної команди волонтерів. Наразі він визнаний Радою національної безпеки та оборони (РНБО) України та отримав перші контракти. Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів детально, з чого починався  Mantis Analytics і на якому етапі він зараз.

Про це Федоров повідомив у своєму Фейсбуці. Розпочалося все з того, що в одному з AI-чатів група українських розробників вирішила боротися з пропагандою, використовуючи сучасні технології. Так народилася команда Mantis Analytics.

Розробники створили інноваційну онлайн-платформу, яка в реальному часі та за допомогою штучного інтелекту виявляє та аналізує російські дезінформаційні кампанії. Після успішного тестування продукту, команда розпочала його розширювати.

З часом Mantis Analytics перетворився на великий проєкт, який привернув увагу Ради національної безпеки та оборони. Співпраця з РНБО відзначена як важлива стратегічна ініціатива, що дозволяє ефективно протистояти ворожій дезінформації та забезпечувати інформаційну безпеку України.

З початку повномасштабного вторгнення, Mantis Analytics віддавала дані спеціалістам РНБО. Розробка команди значно полегшує протидію дезінформації та швидке прийняття рішень, таких як проведення брифінгів, спростування інформації або запуск контрнаратив. Розробники стверджують, що збільшили можливості РНБО, автоматизуючи процес моніторингу російського інформаційного поля. 80% звітів Mantis Analytics приймаються РНБО без додаткових змін з боку аналітика, що є значним досягненням.

У 2023 році команда отримала перший контракт від американського аналітичного центру, зареєструвала компанію і виграла грант на $25 тисяч від українського кластера оборонних технологій Brave1. Ці кошти були витратили на розвиток платформи.

Brave1 створили, щоб допомогти розробникам, включаючи пошук інвестицій, розвиток та масштабування. Федоров закликав українців приєднатися, якщо маєте класну ідею або розробку, яка може зміцнити фронт.

Mantis Analytics зібрала також одну з найпотужніших команд у Східній Європі та створила стартап, що працює як у державному, так і у приватному секторах. На майбутнє заплановано вихід на закордонні ринки, зокрема в США та Європу.

Федоров закликав українців робити дрони

На початку 2024 року Федоров закликав українців взяти участь у проєкті зі складання FPV-дронів вдома. Він заявив, що уряд змінив політику для виробників безпілотників, спростивши процес та стимулюючи масове виробництво.

Таким чином, кожен може долучитись до цієї справи й допомогти країні, навіть залишаючись вдома. Після завершення складання безпілотник передається інструкторам Victory Drones для перевірки якості та випробувань перед передачею військовим.

Навчання повністю безоплатне. Долучитися можна тут.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чимало було повідомлень про падіння п'яти російських літаків СУ-34 протягом останнього місяця. Також надійшли новини про катастрофу двох СУ-35 і на завершення ми отримали інформацію про падіння літака А-50. Ми вирішили обговорити цю тему з авіаційним експертом, Анатолієм Храпчинським, щоб дізнатися, з чим це може бути пов'язано. Як вважає наш експерт, що призвело до такого різкого і частого зростання авіаційних "інцидентів" у російській авіації? Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube