Сумна історія: орангутанг терпляче чекає на туристів, щоб із ними сфотографуватися

Читать на русском

Підсумки конкурсу Екологічна фотографія 2024. Його проводить Фонд принца Монако Альберта II

Читать на русском
Ведмідь, орангутан та кит
Який вид орангутанів зображений на фото Гекоскі, невідомо

Підсумки конкурсу Екологічна фотографія 2024. Його проводить Фонд принца Монако Альберта II

Фотографія орангутанга, який терпляче сидить у Safari World у Бангкоку, зроблена Аароном Гекоскі, виграла конкурс екологічної фотографії 2024 року. Несамовита фотографія демонструє експлуатацію орангутангу в неволі, що чекає на фотосесію з туристами після шоу в зоопарку. Гекоскі сказав, що його переможний знімок підкреслює зловживання в індустрії туризму спрямовані на представників дикої природи.

Фотографія під назвою "Не бачу зла" була зроблена фотографом Аароном Гекоскі і стала переможцем конкурсу "Екологічна фотографія 2024 року", який проводить Фонд принца Монако Альберта II, пише Live Science. Орангутани в Safari World Bangkok беруть участь у щоденних виставах, де вони танцюють у бікіні, катаються на велосипедах і б'ються один з одним.

Зображення Ааронома Гекоскі було вибрано з більш ніж 11 000 робіт від 2600 фотографів
Зображення Ааронома Гекоскі було вибрано з більш ніж 11 000 робіт від 2600 фотографів

"Після вистав вони стоїчно чекають, поки туристи сфотографуються з ними", - сказав Гекоскі. "Молодих орангутанів ловлять у дикій природі, а їхніх матерів вбивають. Їх навчають жорстокими методами, включаючи фізичне насильство та голод. Коли вони стають занадто старими, їх замикають у клітинах на все життя".

Сьогодні існують три види орангутанів: борнейський (Pongo pygmaeus), суматранський (Pongo abelii) та тапанули (Pongo Tapanuliensis). За даними Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, вони перебувають під загрозою зникнення. Вони стикаються з численними загрозами, включаючи вирубку лісів, браконьєрство та незаконну торгівлю домашніми тваринами. 

"Він зобразив один із найрозумніших видів тварин у світі в графічній композиції, емоційно зарядженій до одержимості", - заявив голова журі Алекс Мастард. "Ця фотографія довго житиме в пам'яті всіх, хто її побачить".

Зображення Гекоскі не тільки було обрано абсолютним переможцем, а й виграло у категорії "Людство проти природи". Друге місце посіла фотографія горбатого кита (Megaptera novaeangliae), зроблена Альваро Ерреро Лопес-Бельтраном, чий хвіст був деформований внаслідок заплутування в рибальських снастях біля берегів Мексики.

Зображення заплутаного горбатого кита, створене Альваро Ерреро Лопесом-Бельтраном, посіло друге місце у категорії "Людство проти природи"
Зображення заплутаного горбатого кита, створене Альваро Ерреро Лопесом-Бельтраном, посіло друге місце у категорії "Людство проти природи"

А зображення білого ведмедя (Ursus maritimus) Даніеля Вальверде Фернандеса, спійманого в хуртовину в Канаді в 2022 році, виграло в категорії "Полярні дива".

У категорії «Полярні чудеса» переможцем став знімок білого ведмедя, який потрапив у хуртовину, роботи Даніеля Вальверде Фернандеса
У категорії "Полярні дива" переможцем став знімок білого ведмедя, який потрапив у хуртовину, роботи Даніеля Вальверде Фернандеса

Також зображення аргонавта (Argonauta hians), прикріпленого до медузи, зроблене Магнусом Лундгреном, виграло у категорії "Океанські світи".

Фотографія Магнуса Лундгрена, що є аргонавтом, прикріпленим до медузи, виграла категорію "Океанські світи"
Фотографія Магнуса Лундгрена, зображуюча аргонавта, прикріпленого до медузи, виграла категорію "Океанські світи"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.