Neuralink Маска успішно імплантувала чіп у мозок другої людини: допомагає користуватися пристроями силої думки

Перший пацієнт із чіпом зміг грати у відеоігри, користуватися інтернетом і рухати курсором свого ноутбука

Чіп Neuralink Ілона Маска
У Neuralink повідомили, що імплантували мозковий чіп вже другому пацієнту. Колаж: Інформатор

Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що його компанія Neuralink успішно імплантувала свій чіп у мозок ще одній людині. Це був вже другий пацієнт. Даний пристрій розроблений для того, щоб дати паралізованим пацієнтам можливість використовувати цифрові пристрої силою думки.

Про це повідомляє Reuters. Наразі компанія тестує чіп, який призначається для допомоги людям з травмами спинного мозку.

За словами Маска, другий пацієнт саме мав травму спинного мозку, подібну до травми першого пацієнта. У його мозку працюють 400 електродів імплантату, а пресслужба компанії заявила, що його імплантат використовує 1024 електроди. Першій людині це дозволило грати у відеоігри, серфити інтернет, публікувати дописи у соціальних мережах і рухати курсором на своєму ноутбуці.

“Здається, з другим імплантатом все пройшло дуже добре. Сигналу багато, електродів багато. Він працює дуже добре”, – казав Ілон Маск.

Водночас невідомо, коли саме прооперували другого пацієнта. Очікується, що Neuralink надасть імплантати ще восьми пацієнтам цього року в рамках своїх клінічних випробувань.

Перший пацієнт Ноланд Арбо зізнався, що користувався комп’ютером, використовуючи палицю у роті, щоб натискати на екран планшетного пристрою. Чоловік сказав, що з імплантатом він тепер може просто думати про те, що він хоче, щоб сталося на екрані комп’ютера – і пристрій це робить. За його словами, чіп дав йому незалежність та зменшив його залежність від опікунів.

Після операції у січні 2024-го в Арбо були проблеми, коли крихітні дроти його імплантату втягнулися. Це призвело до різкого зменшення кількості електродів, які могли вимірювати сигнали мозку. Neuralink сказала, що відновила здатність імплантату відстежувати сигнали мозку чоловіка, адже запровадила зміни, які включали модифікацію його алгоритму, щоб він був більш чутливим.

Відомо, що Арбо покращив власний рекорд зі швидкості керування курсором лише силою думки, який був світовим. За словами Ілона Маска, при цьому лише приблизно 10, 15% електродів працюють.

Нейрочип у людському мозку

У січні цього року компанія Ілона Маска Neuralink вперше вживила імплант у мозок людини. Вживлений чіп має з'єднувати мозок людини з комп'ютером. Neuralink обіцяє, що нова розробка допоможе у боротьбі не лише з фізичними проблемами, а й з психічними розладами. Для хірургічної операції використали робота.

У травні Американське Управління з санітарного нагляду США за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) надав Neuralink дозвіл імплантувати свій мозковий чіп другому добровольцю. Для цього компанія надала відомству звіт, щодо того, що стало причиною проблем з першим чіпом Telepathy та запропонувала розв'язання. Neuralink планує імплантувати свій пристрій другому пацієнту в червні.

Нагадаємо, що Ілон Маск зробив свій прогноз стосовно майбутнього гаджетів. На його думку, людство з часом відмовиться від смартфонів. Бізнесмен вважає, що їх замінять мозкові імпланти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube