Але особливо ризикований - чай з маковим насінням
Почнемо з того, що наркотики – це зло, яке вбиває! Рослини ж маку – Papaver somniferum – використовуються для синтезу таких наркотиків, як опіум, героїн і морфін, а його насіння можна купити в більшості країн світу. При цьому відомо, що насіння маку викликає помилкові позитивні результати тестів на наркотики. Одного разу в жінки навіть забрали дитину після того, як вона провалила тест на наркотики, наївшись салату з маком.
Таким чином, Міністерство оборони США застерігає військовослужбовців уникати їжі з насінням маку, щоб запобігти помилці в тесті на наркотики. А от у Південній Кореї взагалі заборонили приправи з маком.
Саме насіння маку не містить опіатів, повідомляє LiveScience.
"Люди безпечно споживали насіння маку протягом сотень років, тому що саме насіння природно не містить опіатів, але коли воно змішується з іншими частинами рослини під час збору врожаю, залишки опіатів можуть опинитися на насінні", – пояснила науковиця Єва Грінтальі.
Мак, який ви знайдете поряд зі спеціями в продуктовому магазині – обробляється таким чином, щоб видалити залишки опіатів. Однак немите або погано оброблене насіння маку потенційно може містити достатню кількість опіатів, щоб сп’янити людину.
Професор фізики Крістофер С. Бейрд вважає, що вам доведеться з’їсти до 59 кілограмів насіння маку, щоб мати помітний ефект. Ці цифри засновані на кількісному визначенні концентрації морфіну та кодеїну в магазинному насінні маку, в 2003 році.
Чай з маковим насінням особливо ризикований, тому що кількість опіатів у пакетику немитого макового насіння може сильно відрізнятися від партії до партії, що робить дозування небезпечним. У дослідженні, опублікованому в 2021 році, вчені виявили, що було принаймні 19 смертей і 20 потужних передозувань, пов’язаних із чаєм з насінням маку.
"Ця практика надзвичайно небезпечна і може призвести до передозування та смерті", – попереджіють лікарі.
Навіть якщо чай з насінням маку не викликає смерті або передозування, іноді він може призвести до залежності. У звіті за 2019 рік фахівець з лікування болю Ірвінг Хабер описав випадок 42-річного чоловіка, який почав варити чай з маку, купленого в Інтернеті. З часом він став залежним і більше не міг керувати власним бізнесом і особистими справами.
Зрештою пацієнту знадобилися комбінація ліків, яка використовується для лікування опіоїдної абстиненції. Інший звіт включив випадок 26-річного чоловіка, якому потрібна була метадонова терапія, щоб позбутися залежності від макового чаю.
У 2016 році студент Стівен Хакала помер від передозування чаєм з насінням маку. Його батько звернувся до уряду США з проханням заборонити продаж забрудненого опіатами насіння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.