ТОПТЕМА:

Сірі iPhone 16 в Україні: які ризики для покупців та як їх уникнути

Офіційна продукція Apple представлена в монобрендових магазинах iSpace, а також у низці торговельних мереж: Comfy, Allo, Rozetka, Цитрус, Фокстрот, КТС, Vodafone, ITbox, Brain, Moyo, Eldorado, Київстар, Епіцентр

Сірі iPhone 16
Сірі iPhone 16

В Україні iPhone 16 можна купити за різні гроші. Часто споживачі не підозрюють, що за спокусливою ціновою політикою можуть критися неприємні несподіванки. Знайти сертифікованого реселлера у вашому місті можна на офіційному сайті Apple. 

Неприємні сюрпризи

Рітейл-мережі, які продають товари без фіскальних чеків, мають привабливу цінову політику, бо обходять сплату податків. А ще — такі рітейл-мережі несуть обмежену відповідальність за товар або не несуть взагалі. Захистити права споживача, який придбав товар у такій мережі, складно. Юрист Артур Мартиросян наголошує: фіскальний чек — це єдиний документ, що пов'язує покупця із продавцем.

Сірі iPhone 16 в Україні: які ризики для покупців та як їх уникнути 1

Невідповідність товару опису, приховані несправності, гарантій термін тривалістю 1 місяць (на противагу 12 місяцям в офіційного дистриб'ютора) — всі ці ризики несе покупець, обираючи «сірий» товар. Допис у Threads показав, що історій, схожих на мої, багато: користувачі так само купували техніку у пристойних, на перший погляд, магазинах і отримували неприємні несподіванки. Увагу до проблеми «сірих яблук» на ринку України привернув CEO Comfy Ігор Хижняк

У дописі чоловік поділився досвідом покупок iPhone у трьох популярних рітейл-мережах. У жодній із них не надали фіскального чеку. Зате в одній із мереж погодилися прийняти оплату криптовалютою. Нагадаємо, криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, її оподаткування також не визначено за законом. Крім несплати ПДВ (на це вказує відсутність фіскального чеку), такі рітейл-мережі уникають митних платежів, податку на прибуток, ЄСВ тощо.

"Артур Мартиросян пояснює: «Здебільшого такі рітейл-мережі працюють як ФОПи на спрощеній системі оподаткування, що не передбачає звітності. Тобто ФОП нікому не пояснює, де він взяв той чи інший товар. Саме це і дає змогу вільно продавати контрабанду".

Де шукати офіційні гаджети Apple

Знайти сертифікованого реселлера у вашому місті можна на офіційному сайті Apple. Зокрема, офіційна продукція Apple представлена в монобрендових магазинах iSpace, а також у низці торгівельних мереж: Comfy, Allo, Rozetka, Цитрус, Фокстрот, КТС, Vodafone, ITbox, Brain, Moyo, Eldorado, Київстар, Епіцентр. Контрабандні iPhone від легальних відрізняє ряд ознак: 

  • всі iPhone, ввезені офіційно, містять у комплекті гарантійний талон Asbis;
  • на зворотній стороні комерційної упаковки поверх поліетиленової плівки знаходиться наліпка з описом та додатковою інформацією про продукт українською мовою;
  • код офіційно ввезеного на територію України товару (Part No.) повинен містити закінчення UA
    На нелегальне походження ноутбука чи комп'ютера Apple вказує спосіб гравіювання клавіатури: на таких гаджетах латинські букви розміщені по центру клавіш, тоді як в офіційних екземплярах – по діагоналі,
  • шнур живлення, що постачається у комплекті з офіційно ввезеними товарами має європейську вилку. Натомість продавці контрабандних товарів пропонують додатковий перехідник для не європейської вилки. Такий перехідник надається окремо від комерційної упаковки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube