Соціологи назвали 10 тем в Інтернеті, які крадуть наш час і формують залежність від мережі
У 2024 році вже нікого не здивуєш закидом щодо того, що на телефон чи лептоп витрачається купа зайвого часу. Воно й не дивно, адже Інтернет і соціальні мережі зокрема розроблені тисячами геніїв Кремнієвої долини, аби тільки змусити нас безкінечно скролити ці кляті нескінченні сторінки, які, здається, не закінчуються ніколи...
Це цілий всесвіт - життя онлайн. Проте важливо, щоб воно не підмінило собою реальний світ довкола. Дійсно, існує безліч способів марнувати час в інтернеті - від смішних відео про домашніх улюбленців до спостережень за блогерами чи знайомими. Ми ж розповімо про найепічніші з них і про те, що вам варто робити замість цього, з посиланням на поради психологів.
Або собаками. Або іншими тваринками, перегляд відео з якими заспокоює перед сном. Нескінченна безодня кумедних інтернет-тварин - це екзистенційний бальзам. Натомість: познайомтеся зі справжніми тваринами, станьте волонтером, донатьте реальним тваринам, що потребують вашої підтримки. Це заспокоює ще краще, переконайтесь!
Однокласник, який вам подобався, дівчина, яка вам відмовила, чи просто колишні, з якими в реальному житті немає зв'язку. Але якщо ви відстежите їх, чи спонукає це вас до відновлення зв'язку? Мабуть, ні. Натомість: Зробіть це. Нове дослідження показало, що відновивши звязок зі старими друзями, люди відчувають повноту життя, а старі друзі цінують це, навіть більше, ніж ви очікуєте. Дослідження показує, що найкращий спосіб увійти в контакт - це спочатку надіслати повідомлення, втім, можна і зателефонувати. Пробайте тих, на кого ображались. Образи отруюють життя.
Щоб знайти те, що потрібно на OLX, часто треба відстежувати групи товарів, а це - залипання в мережі. Якщо вам це вже так дійсно необхідно, то хоча б оберіть конкретну групу товарів і підпишіться на оновлення, тоді вам не доведеться тримати сторінку інтернет-магазину постійно відкритою й без кінця заглядати туди. Інформація про новий товар, що щойной з'явився падатиме, скажімо, вам на пошту. Натомість: замість цього можна прогулятися в секонд-хенд або на барахолку. Або і взагалі купити нову річ на маркетплейсі з бюджетними, але якісними товарами. Уявіть собі, таке буває.
Спостерігати за блогерками Квітковою й Вербою сьогодні, що називається, на часі. Прямо тренд такий, орієнтуватись на когось, хто вирішив у соцмережах перетворити власне життя на публічний акт. Що вони їдять, п'ють, вдягають, як виглядають та які квіти отримують з нагоди річниці стосунків. Натомість: коли у вас виникає спокуса зануритися в чужу удачу, подумайте, що б ви хотіли покращити у власному житті. Займіться своїм життя, тоді є шанс, що вам також даруватимуть квіти з нагоди річниці. В іншому випадку ви ризикуєте жити чуже життя - онлайн :)
Людям дуже подобається спостерігати за тим, як інші люди прибирають. Виявляється, всі ми прагнемо бачити, як змивається бруд світу, вірогідно, це також якимось чином заспокоює. Натомість: візьміть вологу ганчірку й протріть пил на робочих поверхнях та біля ліжка в спальні. Це займе лічені хвилини і надихне вас полити квіти, переставити вазони, прибрати в шафі й нарешті сховати чи систематизувати розкидані по всій хаті навушники, журнали чи одяг. Ну от, все зайняло якісь півгодини-годину, а з духом збиралися тиждень! Насправді нічого страшного, просто увімкніть улюблений трек!
Ще Чарлі Чаплін помітив, що людям буває дуже смішно, коли іншим людям не щастить. Така вже природа людської натури - коли хтось незграбний і недолугий на повному серйозі робить щось, що зрештою закінчується провалом, - ми сміємось. Ще одна форма розважити себе - це читати чужі срачі. Психологи вважають, що таким чином юзери тікають від власних почуттів. Натомість: поговоріть з собою відверто, можливо, ви чогось боїтеся? Підіть і поговоріть з людиною, яка вам дійсно подобається, і стрибніть вже накінець з парашутом.
Встрягання в суперечки в соцмережах - це компенсація потреби "а поговорити" в реальному житті. Натомість: якщо у вас обмаль емоцій вдома і на роботі, подумайте над тим, як урізноманітними своє життя. Не витрачайте, заради Бога, свій час на те, щоб тягти негатив з листувань із незнайомцями, які часто не мають гідного рівня аргументів, не вміють з повагою до співбесідника вести палемічний діалог і залюбки переходять на особистості. Спитайте себе, чи дійсно воно вам треба? Вірогідніше за все - таки ні.
Всі ми час від часу дивимось відео з йоги, наївно сподіваючись, що з понеділка почнемо... Натомість: почніть бігати ранком або хоча б стояти в планці пообіді. Зрештою, це ваш тонус і краса. Кому як не вам це потрібно!
Авантюрна молодь, яка їсть авантюрну їжу в місцях, куди ви ніколи не поїдете. Насправді ви не хочете подорожувати автостопом Киргизстаном чи куштувати млинці з кишок, але ви "наїдаєтесь" ними емоційно. Натомість: приготуйте шикарну страву з розділу рецептів Інформатора і побалуйте себе новими смаками. Скуштуйте - навіщо дивитись?
Поради молодим мамам, такі, що стосуються краси, технологій, фінансів, ремесел, саду/городу й ремонту - стільки фантастично розумних ідей, якими ви ніколи не скористаєтеся. Ми всі прагнемо до самооптимізації та ефективності, але ми були б набагато ефективнішими, якби просто... відклали свої телефони. Натомість: заблокуйте хештеги #hack #лайфхак #порада тощо в Instagram або TikTok. Тим більше, всі лайфхаки для вас вже є на Інформаторі.
Епічна кроляча нора - це форуми. На всі смаки. Натомість: цікавтеся експертинми порадами - у реальних експертів, тобто професіоналів чи знавців в тій чи іншій царині, яким довіряєте через їхній досвід. На форумах нескладно зареєструватись будь-кому, під анонімним ніком. Тож отримати там дійсно гідну пораду чи обмін досвідом - справа схожа на налегу "російську рулетку". Ніколи не знаєш, з ким листуєшся. Тож, чи варто довіряти інкогніто власний вибір? Здається, відповідь очевидна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.