Роботів навчили грати у футбол: насамперед вони стали падати, як живі спортсмени

Читать на русском

Вчені на основі штучного інтелекту створили розумних роботів, які замінять футболістів

Читать на русском
Роботи, штучний інтелект, робототехніка, футбол
Роботи вже продемонстрували інтегровані їм більш складні навички ШІ в грі один з одним.

Вчені на основі штучного інтелекту створили розумних роботів, які замінять футболістів

Вчені навчили мініатюрних людиноподібних роботів грати у футбол за допомогою нового методу навчання штучного інтелекту. Вони б'ють по м'ячу, блокують удари і бігають по полю - і все це, розмахуючи руками і падаючи. Але принаймні вони намагаються утримувати рівновагу і швидко оговтуються після падіння, пише LiveScience.

До всього, вони "розумні". А це означає, що роботи грають дуже стратегічно - вивчають, як рухається м'яч, і передбачають наступні кроки суперника, намагаючись перехитрити і випередити його. Про це розповіли їхні розробники з Google DeepMind. Тепер роботи Robotis OP3 грають у футбол, використовуючи техніку під назвою "навчання з глибоким підкріпленням". Це техніка машинного навчання, яка поєднує в собі кілька різних методів навчання ШІ.

Людиноподібні роботи стоять по обидва боки футбольного м'яча перед стійкою воріт.
Людиноподібні роботи стоять по обидва боки футбольного м'яча перед стійкою воріт.

Новий спосіб навчити роботів 

Цей коктейль методів ґрунтується на віртуальній винагороді за досягнення цілей і глибоке навчання з використанням нейронних мереж - шарів алгоритмів машинного навчання, що діють як штучні нейрони і влаштовані таким чином, щоб нагадувати людський мозок.

Спочатку роботи відпрацьовували заданий сценарієм базовий рівень навичок, перш ніж вчені застосували свою комбіновану техніку навчання ШІ з так званим глибоким підкріпленням.

У своїх матчах роботи, навчені ШІ, ходили на 181% швидше, поверталися на 302% швидше, били по м'ячу на 34% швидше і на 63% менше часу відновлювалися після падінь, коли втрачали рівновагу. Й це порівняно з роботами, не навченими за цією методикою, зазначають вчені.

Роботи також розвинули "емерджентну поведінку", яку було б надзвичайно складно запрограмувати, наприклад, поворот на куті стопи і обертання навколо.

Результати показують, що ця техніка навчання ШІ може бути використана для створення простих, але безпечних рухів у людиноподібних роботів в цілому - що може призвести до більш складних рухів у мінливих і складних ситуаціях, підкреслили науковці.

Подивився відео і став розумним

Людиноподібних роботів важко налаштовувати, оскільки кожен рух має бути запрограмований, а це вимагає від науковців збирати величезні обсяги даних. Однак багатьом сучасним гуманоїдним роботам простягнули руку допомоги завдяки штучному інтелекту. Самонавчання завдяки ШІ означає, що роботи не потребуватимуть жодного попередньо запрограмованого руху.

Наприклад, робот Figure 01 може навчатися, просто переглядаючи відео - раніше вчені навчили його готувати каву, показавши йому лише 10 годин навчального відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.