РФ влаштувала диверсію у Великій Британії, остання намагалася це приховати – розвідка

Антитерористична поліція проводить розслідування, порівнюючи записи з даними слідчих в Європі

Поліція, терирозм, Росія, війна в Україні, Лондон, Велика Британія, Німеччина, пожежа
Схоже, мотивом Росії була спроба завдати збитків західним союзникам та самій Україні

Росію підозрюють у закладенні пристрою в літак, який спричинив пожежу на складі у Великій Британії. Чи це були російські шпигуни, які розмістили запальний пакет у літаку на складі DHL в Бірмінгемі, наразі з'ясовує антитерористична поліція, повідомляє The Guardian.

Повідомляється, що ніхто не постраждав під час пожежі влітку цього року на складі, що обробляє посилки для доставки, а з пожежею впоралася місцева пожежна бригада й персонал. 

"В понеділок, 22 липня, на місці спалахнув пакет. На той момент його ліквідували співробітники та місцева пожежна бригада, і не надходило жодних повідомлень про будь-які травми чи завдані значні збитки", – йшлося в офіційному повідомленні.

Жодних арештів у зв'язку з пожежею в Бірмінгемі не було, проте британська поліція продовжує розслідування.

"Офіцери спілкуються з іншими європейськими партнерами з правоохоронних органів, щоб визначити, чи може це бути пов'язано з будь-якими іншими подібними інцидентами в Європі", - сказав речник поліції.

Вважається, що посилка прибула на склад повітряним шляхом. Проте невідомо, вантажним чи пасажирським літаком, а також – для кого вона призначалася. Якби вона спалахнула під час польоту, наслідки були б куди серйозніші.

Оцінка контррозвідки MI5

Щодо інциденту в Бірмінгемі, схоже, влада Великої Британії намагалась приховати його. Британські слідчі підозрюють, що запальний пристрій є частиною ширшої кампанії, яку російські шпигуни проводили по всій Європі цього року. Британська розвідка та розвідки інших країн засудили цю кампанію як необдуману та необережну.

Голова МІ-5 Кен Маккаллум минулого тижня попередив, що російська військова розвідка ГРУ, схоже, виконує тривалу місію зі створення хаосу на британських і європейських вулицях.

"Ми бачили підпали, диверсії тощо", – сказав він.

Глава британської розвідки звинуватив Росію в участі у небезпечних діях, що проводяться з дедалі більшою безрозсудністю. Схоже, мотивом Росії була спроба завдати збитків західним союзникам України, втім Кремль, за словами західних партнерів, нічого цим не досяг. Натомість там вже традиційно відкидають всі звинувачення щодо участі в диверсіях.

Інші схожі інциденти у Європі та США

Подібний інцидент стався і в Німеччині теж цього літа, коли підозрілий пакет, який прямував до рейсу, загорівся на іншому об’єкті DHL у Лейпцигу. Минулого місяця DHL заявила, що пакунок, який почав горіти в Німеччині, був відправлений з Литви. Нині слідчі шукають зв’язки між цими випадками. 

Німецька газета Tagesspiegel повідомила, що запальний пристрій почав горіти в Лейпцигу, коли його збиралися завантажити на вантажний літак. Рейс затримали. Якби літак злетів вчасно, він спалахнув би в повітрі. Голова служби внутрішньої розвідки Німеччини, заявив членам парламенту країни, що якби посилка з Лейпцига почала горіти під час польоту, це призвело б до катастрофи.

Ще один склад у східному Лондоні, який належить компанії, пов’язаній з Україною, загорівся в результаті ймовірного підпалу в березні. Сімом чоловікам висунули звинувачення в причетності до інциденту, який пов'язують із російською змовою. 

Травнева пожежа знищила торговий центр у Варшаві. Незабаром після цього прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що цілком імовірно пожежу спричинили співробітники російських спецслужб.

Однак найсерйознішою розкритою змовою була спроба вбити виконавчого директора німецького виробника зброї Rheinmetall Арміна Паппергера. Повідомлялося, що на початку літа спецслужби США зірвали російські плани щодо його вбивства. Втім, така поведінка Росії викликає "широкий міжнародний осуд". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube