Путін маніпулював невпевненістю і самолюбством президента: звільнений генерал здав Трампа

Колишній радник з національної безпеки США Герберт Макмастер в нових мемуарах стверджує, що російський президент мав владу над Трампом

Путін, Трамп, США, Росія, Макмастер, мемуари, розвідка, політика, вплив
Путін маніпулював думкою Трампа, йдеться в книзі

Путін мав гіпнотичну владу над Трампом. Про це йдеться в нових мемуарах екс-радника з нацбезпеки президента США Герберта Реймонда Макмастера. Російський диктатор використав "его та невпевненість" колишнього американського президента та нового кандидата в президентських перегонах, аби позбавити того можливості критично мислити, пише The Guardian.

Трамп, за словами автора нового видання, зрештою відмовився сприймати будь-яку негативну оцінку авторитарного російського лідера. Це, за його ж словами, призвело до звільнення самого Макмастера. Смілива оцінка відданості Трампа Путіну міститься в книзі Макмастера "У війні з нами: мій обов’язок у Білому домі Трампа". Книга була опублікована одним з найбільших світових видавництв HarperCollins і надійде в продаж вже 27 серпня. На обкладинці книги зображено генерала у відставці Макмастера та президента Трампа, які розмовляють один з одним.

Видання The Guardian отримало копію і навело цитати з публікації. Спогади Макмастера охопили 457 днів, коли нині генерал у відставці обіймав посаду радника з нацбезпеки з лютого 2017 року до того, як його фактично звільнили через твіт у квітні 2018 рік. Виходячи з тексту, генерал констатує факт впливу Путіна на Трампа, проте водночас висловлює нерозуміння того, чим саме той тримав американського лідера на гачку. 

"Після більш ніж року на цій посаді я не можу зрозуміти, як Путін тримає Трампа", - згадує Макмастер.

Цей коментар генерал написав власній дружині Кеті після отруєння агентами Путіна у Великій Британії Сергія Скрипаля, колишнього офіцера російської розвідки, та його дочки в березні 2018 року. Поки інші західні лідери почали формулювати рішучу відповідь на спробу вбивства, пише далі Макмастер, Трамп сидів у Білому домі, милуючись статтею New York Post із заголовком - "Путін хвалить Трампа, але критикує політику США". Згідно з книгою, Трамп написав подяку до статті й попросив Макмастера "передати вирізку Путіну".

"Я був упевнений, що Путін використає цей коментар", - пише Макмастер.

Трамп вірить у відвертість російського диктатора та в особливі стосунки між ними.
Трамп вірить у відвертість російського диктатора та в особливі стосунки між ними.

Він сказав, що передав записку до офісу секретаря апарату Білого дому, який займається зв’язком Овального кабінету.

"Пізніше, коли з’явилися докази того, що Кремль і, швидше за все, сам Путін віддали наказ про атаку на Скрипаля нервово-паралітичною речовиною, я сказав їм не надсилати його", - пояснив генерал у відставці.

Насправді за словами Макмастера, очевидне прихильне ставлення Путіна до Трампа було продуманою спробою російського лідера використати американського президента та вбити клин між ним і так званими радниками-яструбами у Вашингтоні, такими як Макмастер, налаштованими проти політики РФ. Генерал вже тоді закликав очільника США дотримуватись жорсткішої позиції з Кремлем.

"Путін, нещадний колишній співробітник КДБ, лестощами підігрував його (Трампа - прим. ред.) его і невпевненості. Путін описав Трампа як дуже видатну людину, талановиту, без жодних сумнівів, і Трамп показав свою вразливість до такого підходу (...) і свою віру в те, що він один може налагодити хороші стосунки з Путіним", - пише Макмастер.

Трамп припустився тієї ж помилки, що й його попередники.
Трамп припустився тієї ж помилки, що й його попередники.

Трамп припустився тієї ж помилки, що і його попередники Джордж Буш-старший і Барак Обама, вважає генерал. 

"Трамп був надмірно впевнений у своїй здатності покращити відносини з диктатором у Кремлі. Той факт, що більшість зовнішньополітичних експертів у Вашингтоні виступали за жорсткий підхід до Кремля, здавалося, лише спонукав президента до протилежного підходу", - згадує учасник подій.

Макмастер описує, як республіканець Трамп став одержимий звітом Мюллера про втручання Росії в президентські вибори 2016 року. Він стверджує, що Трамп звинуватив демократів у тому, що ті нібито прагнули дискредитувати його на президентських виборах й вигадали зв'язок з Росією. Й хоча спецпрокурор Мюллер не знайшов жодних доказів злочинної змови, він виявив численні інциденти, в яких кампанія Трампа намагалася приховати свої контакти з російськими оперативниками, і що Трамп сам намагався втрутитися в розслідування й навіть заблокувати його.

Коли на конференції з питань безпеки в лютому 2018 року в Мюнхені Макмастер зазначив, що Мюллер висунув звинувачення більше десятка російських агентів у втручанні у вибори, Трамп різко відповів у Twitter, що генерал не врахував - на результати виборів це не вплинуло (прозорий натяк на перемогу самого Трампа, для якого буцімто інтереси американців - на першому місці). Через місяць генерала звільнили. 

"Щодо Путіна та Росії, я йшов проти президента з самого початку", - пише Макмастер, чий наступник на посаді радника з нацбезпеки Джон Болтон також розсварився з президентом і став одним із багатьох колишніх посадовців адміністрації, які засудили зусилля Трампа щодо переобрання.

Макмастер пригадує ще один епізод, коли Трамп критикував його на саміті в Німеччині, у липні 2017 року, що став відомий початком "дружби" між лідерами США та Росії. Тоді Путін і Трамп провели години наодинці в приватній розмові. А далі Володимир Путін і Дональд Трамп потиснули один одному руки під час двосторонньої зустрічі на саміті лідерів G20 в Японії, влітку 2019 року. Тож, нині вплив Путіна змушує співробітників розвідки США побоюватися другого терміну Трампа.

"Я сказав йому (Трампу - прим. ред.): не будьте дурнем", - пише екс-радник Білого дому з нацбезпеки, який вже тоді розумів плани Путіна і щодо України, і його наміри вплинути на те, щоб США покинули Афганістан та Сирію. Про це, до речі, пізніше розпорядився Трамп.

Макмастер наполягає, що під час служби він залишався аполітичним, дбаючи лише про інтереси США, і написав книгу, щоб "подолати гіперпартійність і пояснити, що насправді сталося".

"Я розповів Трампу, як Путін обдурив Буша та Обаму: Пане президенте, він найкращий брехун у світі! Я припустив, що Путін був упевнений, що зможе "зіграти" Трампа і отримати те, що хоче: пом’якшення санкцій і виведення США з Сирії та Афганістану. І все це маніпулюючи Трампом, обіцяючи "кращі стосунки". Він запропонував би співпрацю в боротьбі з тероризмом, кібербезпеці та контролі над озброєннями. Трампу це не подобалося, та я сказав те, що мав сказати. Якщо Трамп збирався суперечити, то краще б суперечив російському диктатору, а не мені".

Путін здобув на Трампа гіпнотичний вплив, чим залишився дуже задоволеним.
Путін здобув на Трампа гіпнотичний вплив, чим залишився дуже задоволеним.

Генерал згадує, як члени сім’ї приєдналися до нього в його офісі в останній день у квітні 2018 року, а тодішній віце-президент Майк Пенс прийшов, щоб попросити їх усіх ненадовго зайти в Овальний кабінет.

"Трамп був милостивий. Він тицьнув пальцем на моїх чотирьох племінниць і племінників: Ваш дядько - чудовий хлопець, дуже жорсткий, і він виконав для мене фантастичну роботу. Переконайтеся, що він пише про мене лише приємне", - згадує генерал.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube