Прийшла пора перебрати гардероб, начистити клавіатуру та чайні ложки до блиску
Акт прибирання може відображати різні емоційні потреби. Для когось він є суто функціональним. Інші можуть стикатися з питаннями контролю та території. Треті тісно асоціюють прибирання з тим, що про нього пам'ятають з дитинства. Та так чи інакше, любите ви цей процес чи ні, але він є корисним, і його можна суттєво спростити.
Перш ніж зануритися в глибоке прибирання, необхідно розібратися з непотребом. Пройдіться по кожній кімнаті і відкладіть речі, які вам більше не потрібні або якими ви не користувалися протягом останнього року. Складіть їх у стоси для пожертвувань, перепродажу чи викидання.
Прибирайте по одній кімнаті за раз, щоб не відчувати себе перевантаженим. Почніть з верхньої частини кімнати і рухайтеся вниз: стеля, стіни, меблі, підлога. Особливу увагу приділяйте тим місцям, які залишаються поза увагою, наприклад, плінтусам і світильникам, радять клінінгові експерти.
Якщо ви не знаєте, з чого почати прибирання, пройдіться по своєму будинку так, ніби ви ніколи там не були або хочете його купити. Далі спробуйте пограти, наприклад, позбудьтеся 10 предметів за 10 хвилин.
Захаращеність збільшується в маленьких приміщеннях. Якщо ви живете в однокімнатній квартирі, не забивайте її настільки, наскільки це можливо. Знайдіть місця для ключів, окулярів, гаманця та навушників. У цьому може допомогти лоток.
Не захаращуйте ваш життєвий простір і попросіть рідних дарувати тільки потрібні речі. Вони можуть бути недорогими, проте функціональними, акуратно поговоріть із ними про це.
Складіть на ліжку стоси подібних речей: сорочки, сукні, піджаки тощо. Пройдіться по кожній стопці і скоротіть її, попередньо давши відповіді на питання:
Відкладіть їх убік. Вийміть зимовий одяг, об'ємні пальта і в'язані речі та запакуйте їх у вакуум - зберігайте їх під ліжком або на горищі. Складіть те, що залишилося, назад, розвісьте зліва направо, від найважчого до найлегшого і зберігайте речі за групами. Пожертвуйте старий одяг. або продайте непотрібні речі з гардеробу.
Придбайте тонкі вішаки, аби вони не займали в шафі додаткове місце. Організуйте простір в шафі таким чином, аби ви бачили всі речі, якими володієте. Інакше ви будете про них забувати і не носитимете їх. А речі виходять з моди, тож через кілька сезонів вам захочеться від них позбутись.
Очистіть дім від усіх загублених чи покинутих шкарпеток. Зібравши їх, не шукайте їхню пару. Покладіть їх у мішок і розпрощайтеся з ними. Придбайте собі органайзер для нових шкарпеток у шухляду. Можна поцікавитись, чи потребують у волонтерських пунктах, де плетуть захисні сітки для фронту, таку тканину. Якщо так - віднесіть мішок волонтерам. Або віддайте в пункт забезпечення переселенців.
Практикуйте правило: один зайшов - один вийшов. Якщо ви купили нові джинси, викиньте одні старі і так далі.
Спершу порахуйте, скільки у вас сумок і пар взуття, щоб відповідно спланувати їхнє зберігання. Сумки найраще зберігати в полотняних коробках чи мішечках для захисту від пилу. Їх можна помітити стіками, аби потім легко шукати. Взуття зберігайте у коробках. Те, яке не носите зараз - поставте далі внизу в шафі. А те, що вже не будете носити - відправте на сайт перепродажу речей, що були у вжитку. Взуття, яке ви регулярно використовуєте, тримайте біля дверей.
Оптимізуйте свої косметичні засоби, обираючи багатофункціональні, радять б'юті-експерти. Наприклад, хайлайтер і бронзатор - два в одному. Багатозадачні продукти - це не тільки фінансова мудрість, вони заощадять ваш час і усунуть безлад.
Дотримуйтесь термінів придатності косметики. Якщо туш для вій пролежала більше трьох місяців, викиньте її. Якщо ваш тональний крем пролежав без діла 18 місяців, викиньте його. Якщо ви не користувалися цією помадою більше року... Суть ви зрозуміли. У кращому випадку використання старих продуктів не забезпечить необхідної ефективності. У гіршому - занесе інфекцію.
Подаруйте косметику. Засоби по догляду за шкірою та косметику ніколи не можна повернути - що дратує, якщо ви купили не той відтінок або вам просто не подобається текстура чи запах. Тож подаруйте її! Це не стосується туші для вій, у помад же й кремів просто зішкребіть верхню частину.
Якою б спокусливою не була ідея мати кілька парфумів одразу, намагайтеся використати один аромат, перш ніж перейти до іншого - так ви не опинитеся з більш ніж 73 майже порожніми флаконами, які вже давно вивітрилися, але ви все ще не можете викинути їх у смітник.
Виділіть місце для зберігання ювелірних прикрас і помістіть улюблені вироби в скло. Так ви зможете бачити все з першого погляду, і з них буде легше витирати пил. Можна зберігати прикраси у кольорових скляних або керамічних лотках для дрібничок. Коли всі прикраси на видноті, ви з більшою ймовірністю будете їх носити. Для більших колекцій підійдуть прозорі міні-комоди. Пожертвуйте непотрібні чи навіть зламані прикраси.
Позбудьтеся громіздких речей. Прийшов час очистити будинок від іржавої прасувальної дошки або запасного матраца для ночівель, які більше не відбуваються. Усе, що вам потрібно, - це сміттєвий контейнер поблизу будинку. Якщо ж речі ще придатні для вжитку, ви також можете спробувати перепродати їх, скажімо, на OLX.
Найважливіша порада, коли справа доходить до розбору дитячих іграшок, - це залучити дітлахів до процесу. Регулярно нагадуйте малим, що більшість речей - не вічні, і відпускаючи старе, ми звільняємо місце для нового. Нехай вони бачать, як дорослі регулярно прибирають вдома - ми повинні практикувати те, що проповідуємо!
Заохочуйте дітей до думки, що передача деяких іграшок, коли вони виросли з них, є доброю справою. Завжди отримуйте їхній дозвіл перед тим, як позбутися іграшки - це зміцнює довіру, дає їм відчуття контролю над процесом і зробить їх більш впевненими і рішучими щодо звільнення від непотребу в майбутньому.
Якщо ваші діти люблять майструвати, не ховайте їхні вироби в коробку. Організуйте невеличку галерею і виставляйте їхні роботи, щоб усі могли їх бачити. Наприкінці місяця перегляньте всі речі і вирішіть, що залишити, що сфотографувати, а що відпустити.
Викиньте неробочі ручки та олівці. Для цього спершу зробіть їхню ревізію. Витягніть всі свої старі фломастери та олівці (або олівці ваших дітей) і організуйте маленьку фабрику - викидайте ті, що зламані або без кришечок, і дайте нове життя тупим і забутим інструментам. Для книжок варто придбати окрему шафу чи комод. Так, там доведеться протирати пил.
Покажіть своїй клавіатурі трохи любові. В одному дослідженні протестували безліч комп'ютерних клавіатур і виявили, що вони містять штами всього, від бацил до золотистого стафілокока, затного викликати інфекції верхніх дихальних шляхів. Ось як почистити свою: занурте стару зубну щітку в розчин оцту і води і почистіть між клавішами.
Перш ніж купувати контейнери, спершу приберіть непотріб. Адже нам не завжди потрібно більше місця для зберігання, нам просто потрібно менше речей. Можливо, ви виявите, що вам не потрібно стільки контейнерів! Справа не в тому, щоб мати ідеально естетичну шафу, а в тому, щоб вона була функціональною і працювала на вас.
Для того, щоб мати ощадливу та чисту комору, винесіть все, а потім розсортуйте продукти на ті, які можна викинути (викиньте, переробіть або пожертвуйте, і не забудьте перевірити термін придатності), і ті, які мають бути десь в іншому місці у вашому домі. Спеції та олія мають бути близько до плити. Макарони зберігайте в прозорих промаркованих котейнерах.
І так, сітчасті екрани у витяжці вашої плити можна і потрібно знімати і знежирювати в мильній воді. Якщо ви розморозили холодильник, відсуньте його від стіни та пропилососьте вентилятор і теплообмінники на задній стінці.
Рушники можуть стати розсадником бактерій. Віддавайте зношені рушники. Щоб отримати екологічно чистий пом'якшувач, додайте чашку білого оцту в лоток пральної машини.
Речі, які чистять ваші речі, також потребують очищення. Виперіть мікрофібру. Насипте харчову соду в барабан, щоб дезодорувати пральну машину. Запустіть цикл миття посудомийної машини з мискою оцту на верхній полиці і використовуйте зубну щітку для очищення фільтра.
Придбайте собі легко переносний кошик або контейнер для засобів для прибирання з різними типами ганчірок, ручних щіток і миючих засобів, які вам знадобляться для кожної кімнати. Легкий доступ і знання того, що все знаходиться в одному зручному місці - це половина успіху.
Використовуйте універсальні миючі засоби, які підходять для різних поверхонь, та екологічні альтернативи агресивним хімічним засобам. Або зробіть свій власний, використовуючи прості інгредієнти, такі як оцет, харчова сода та ефірні олії.
Харчова сода і білий оцет - це магія. Водяні плями на деревині, тим часом, можна випарувати за допомогою фена. Рухайтеся обережно, щоб не пошкодити деревину.
Фен-шуй радить не зберігати під ліжком нічого емоційно зарядженого. Уникайте сімейних фотографій, щоденників, податкових документів або чогось, пов'язаного з роботою. Візьміть щось, що не несе емоційного навантаження - наприклад, постільну білизну.
Переверніть і провітріть матрац, а також використовуйте насадку для оббивки на пилососі (якщо ви її не загубили :), щоб всмоктати пил. Під пилом ми маємо на увазі відмерлу шкіру.
Ви можете повернути ложкам блиск, поклавши їх у кухоль з пральним порошком та окропом і залишивши на годину.
Наповніть миску окропом зі скибочками лимона і поставте в мікрохвильову піч на п'ять хвилин. Залиште ще на п'ять хвилин, щоб відпарити внутрішні стінки, а потім витріть їх. Покладіть вертушку в посудомийну машину.
Киплячий білий оцет очистить ваш чайник від накипу, а занурення знімної душової лійки в миску з оцтом очистить засмічені форсунки від накипу. Змийте перед тим, як знову прикріпити.
Слухайте улюблений плейлист або подкаст, вмикайте його і насолоджуйтеся. Легкого прибирання!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.