Черепашка Філо з Бразилії мала операцію на репродуктивних органах, після якої її паралізувало
В Бразилії черепаха отримала нове життя завдяки унікальному протезу, надрукованому на 3D-принтері. Представниця виду Chelonoidis carbonarius - або джабуті, як називають цей вид у народі - отримала ім'я Філо та складну операцію на репродуктивних органах через хворобу. Черепашці 25 років, й після першої операції вона не могла самостійно ходити. А тепер тварина пересувається на колесах.
Теперішній ветеринарний лікар черепашки розповів, що до зустрічі з Філо у нього "ніколи не було пацієнта-черепахи з такою серйозною травмою". Рептилія вагою 20 кілограмів потрапила під опіку лікаря після операції з лікування затримки яєць. У тварини виникли ускладнення, через які та не могла рухатись, пише IFLScience.
Подібне трапляється, коли неправильне харчування, брак сонячного світла або інші фактори способу життя порушують здатність черепахи виробляти кальцій. У Філо яйця не виходили назовні, натомість лопались всередині, що спричиняло запалення та розвиток бактеріальної інфекції.
В таких випадках проводять операцію із видалення репродуктивної системи тварини. Проте ветлікар, який працював з Філо, не був фахівцем з рептилій. Після операції у черепахи стався некроз кістки, яка формує дно панцира і захищає черевце. Через це черепашка отримала інвалідність, яка, вочевидь, і призвела до знерухомлення її кінцівок. Проте є версія, що параліч кінцівок стався через стиснення нерва під час доопераційного утримання яйцеклітин у тваринки.
"На додаток до втрати частини панцира, у Філо також розвинувся частковий параліч тазових кінцівок, який став більш критичним в останні місяці. Це ускладнює її пересування та отримання їжі, і вона часто забруднюється", - пояснив лікар, який опікується черепахою зараз.
Незалежно від причини паралічу, аби врятувати тваринку, наразі довелося мислити нестандартно. Лікар звернувся по допомогу до 3D-дизайнера. Той раніше створив перший у світі панцир черепахи, надрукований на 3D-принтері. Зараз він вивчив знімки комп'ютерної томографії (КТ) травми Філо, перш ніж спроектувати протез. Стояла задача, аби той одночасно захищав поранену ділянку і покращував рухливість черепашки.
"Це основа, яка прикріплюється до дефекту, спричиненого хірургічним втручанням, щоб захистити область від зовнішніх елементів. Вона містить і чотири структури, що виходять назовні, кожна з них має колесо, що дозволить Філо ходити, не переносячи всю свою вагу на лапи", - пояснив автор протезу.
На відео видно, як Філо випробовує межі можливостей пристрою, котрий прекрасно все витримує!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.