Мертву жінку підозрювали, що вона з'їла похоронний саван - явна ознака вампіра
Фахівець з реконструкції обличчя відтворив обличчя "вампіра" XVI століття, похованим з кам'яною цеглою у роті. Померлу жінку виявили у братській могилі жертв чуми. Можливо, її підозрювали у поїданні плоті інших трупів, звідси й виникла потреба покласти твердий предмет у рот.
Тіло було вперше виявлено у 2006 році під час розкопок поховання на острові Лаццаретто Нуово у Венеціанській лагуні, пише IFLScience. Колись острів використовувався як санаторій для хворих на чуму, але став місцем останнього притулку для великої кількості людей, які померли під час спалаху чуми в 1576 році.
У той період європейської історії спостерігався сплеск вампірської істерії, коли сільські жителі почали шукати надприродних цапів-відбувайлів за смертельні хвороби, що спустошували континент. Вважається, що теорія вампірів була поширена італійськими могильниками, які регулярно вступали в контакт з жахливими трупами, що розкладаються, відкриваючи масові поховання, щоб додати більше тіл.
Звичайно, ці гниючі останки часто виглядали жахливо роздутими через тілесні рідини, що сочилися з рота і носа і це наводило на думку, що вони перекушували кров'ю своїх сусідів по могилі. У деяких випадках закриті роти трупів могли розкластися, що породило ідею про те, що вампіри якимось чином черпали свою силу, поїдаючи шматки савани.
Аналізуючи труп жінки-"вампіра" ще в 2010 році, дослідники дійшли висновку, що цегла була навмисно поміщена в рот жінки могильниками, які помітили, що вона "з'їла" саван. Таким чином, введення твердого каменю могло бути призначене для запобігання магічному поширенню чуми через укуси інших жертв. Але подальший аналіз кісток показав, що на момент смерті жінці було за 60, і вона харчувалася переважно овочами та зерновими (дієта, яка свідчить про низький соціальний клас). Хоча ця інформація не наближає нас до розуміння того, чому цю людину можна було вважати вампіром, подальші дослідження поставили під сумнів всю цю ідею, припустивши, що цегла могла випадково опинитися в роті трупа.
Так от, щоб реконструювати обличчя жінки, 3D-дизайнер та судово-медичний експерт Цицеро Мораєс спочатку намалював фронтальний та бічний вигляд черепа, а також зубні дуги, використовуючи вимірювання та проекції реального черепа. Потім цю модель було доповнено у цифровому вигляді шляхом перетворення комп'ютерної томографії обличчя сучасної людини, щоб відповідати контурам стародавнього черепа.
Потім Мораєс створив копію цегли з пінополістиролу і провів серію експериментів, щоб визначити, чи міг об'єкт бути навмисно вставлений до рота жінки після її смерті. Результати показали, що цеглу можна було помістити в ротову порожнину, не пошкодивши зуби або м'які тканини, хоча досі неясно, було це зроблено навмисно чи ні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.