Новий напівпідпільний вид спорту виявився настільки жахливим, що не витримали медики

Бійка ляпасами: популярний та смертельний вид спорту

Долоня та бій
Бали нараховуються на основі того, яку шкоду завдав ляпас і наскільки добре учасник впорався з ударом

Лікарі стурбовані тим, що вид єдиноборств, відомий як бійка ляпасами, за яким спостерігають мільйони і який набирає популярності, може викликати пошкодження мозку. Учасники цього здебільшого підпільного виду спорту по черзі б'ють один одного з усієї сили по обличчю відкритими руками. Переможцем стає той, хто набрав достатньо балів наприкінці серії обмінів, або останній, хто залишився на ногах. 

На відміну від інших видів єдиноборств, бійці, які використовують ляпаси, не мають жодних захисних шоломів. Вони повинні приймати удари супротивника, не ухиляючись і намагаючись захистити себе, пише IFLScience. Навіть здригання вважається фолом.

У січні 2023 року цей вид спорту вперше транслювався на телебаченні компанією Power Slap - промоутерською компанією, що належить Дені Уайту, генеральному директору Ultimate Fighting Championship (UFC). З того часу цей вид спорту став дедалі популярнішим і почав поширюватися з США до інших країн. А у жовтні цього року у Ліверпулі у Великій Британії пройде перший в історії турнір Heavyweight Slap Fight Competition.

Хоча його дивляться багато людей, які бажають побачити, як одна людина намагається стерти обличчя іншої людини долонею, деякі глядачі - як звичайні громадяни, так і медичний персонал - висловили стурбованість щодо здоров'я учасника. І на це є вагомі причини. Так, у 2021 році польський боєць ляпасів Артур Вальчак отримав крововилив у мозок під час матчу. Хоча він отримав лікарняну допомогу, спортсмен помер через кілька тижнів від поліорганної недостатності, викликаної травмою голови.

Рекламні відеоролики Power Slap показують, що кілька учасників демонструють явні ознаки струсу мозку. За словами групи неврологів з Медичної школи Піттсбурзького університету, поки не було жодних спроб кількісно оцінити ризик струсу мозку, пов'язаний із цим видом спорту.

Щоб вирішити цю проблему, доктор Радж Сваруп Лаваді, доктор Нітін Агарвал та колеги оцінили 78 онлайн-відео поєдинків ляпасів щодо струсів на обличчях учасників. Вони виявили, що більше половини учасників продемонстрували видимі ознаки струсу. У багатьох учасників також були ознаки порушення рухів після удару або порожні або відсутні погляди, а в інших виникли проблеми, щоб стати на ноги після падіння з удару. Команда стверджує, що при оцінці учасників під час та після матчів має бути забезпечений високий рівень спостереження

"Результати цього поперечного дослідження показують, що бійки з ляпасами можуть викликати в учасників черепно-мозкові травми з можливими довгостроковими наслідками", - пишуть автори. "Ризик ще більше зростає, якщо врахувати, що учасники повинні стояти без захисту, дозволяючи своїм супротивникам досягати повного та точного контакту з їхніми головами під час кожного наступального удару".

Звісно, ​​дослідження має обмеження. Воно спирається на невеликий розмір вибірки, тоді як оцінка ознак струсу мозку за допомогою відеоаналізу може бути суб'єктивним засобом оцінки. Щоб подолати цю останню проблему, дослідники уклали певні угоди, щоб уникнути індивідуальної упередженості.

"Такий бій може виявитися більш небезпечним видом єдиноборств, ніж передбачалося раніше, і необхідно розробляти стратегії щодо запобігання неврологічній смерті серед його учасників", - підсумували дослідники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube