У NASA винайшли пістолет для стрільби на Місяці та Марсі

Якось ми дізнаємося про місячне і марсіанське каміння, направивши пістолет і вистріливши в них

Місяць та дівчина
Хоча це і класна ідея, концепція поки що не зовсім готова

Багато можна дізнатися про Місяць за допомогою телескопічних спостережень, і набагато більше, вирушивши туди самим і взявши зразки. Проте ніщо, згідно з запропонованим проектом NASA, не зрівняється з тим, щоб просто вирушити туди і розпочати вибухові роботи. Тому дослідницький центр Ленглі Американського космічного агентства (ASA) представив план вивчення Місяця і Марса шляхом стрілянини спеціально розробленими кулями. 

Хоча більша частина Марсу та Місяця доступна для марсоходів та дослідників-людей, деякі області, такі як кратери з крутими схилами, набагато складніші для доступу, пише IFLScience. Це сумно, оскільки майбутні місії на Місяць і надалі можуть залежати від видобутку та розкопок присутніх там мінералів.

"Щоб усунути цей недолік, нова концепція пристрою пропонує кулю мікроспектрометра, що стріляється, для прямого доступу до областей з геологічно нерівними формаціями та екстремальними умовами", - пояснюється в статті Дослідницького центру Ленглі, що представляє концепцію. "Кулеподібний, одноразовий мікроспектрометр може проникати у ґрунт для спектральної ідентифікації її компонентів, таких як вода, He-3 або інші мінерали. Сигнали від даних аналізу ґрунту передаються на материнську станцію через телеметричну систему".

Спектроскопія використовувалася вивчення космічних об'єктів багато років, хоча ми не усвідомлювали, що ми бачимо це вперше
Спектроскопія використовувалася вивчення космічних об'єктів багато років, хоча ми не усвідомлювали, що бачимо це вперше

У 1802 році Вільям Волластон зрозумів, що світло від Сонця, розділене на його складові кольору призмою, показало чорні лінії між деякими з цих кольорів, що потім було додатково проаналізовано Йозефом фон Фраунгофером.

Волластон вважав, що темні лінії є природною різницею між кольорами, але пізніше німецький фізик Густав Роберт Кірхгоф і хімік Роберт Вільгельм Еберхард Бунзен з'ясували, що вони були викликані об'єктами, що поглинають світло в цьому конкретному спектрі. Розглядаючи конкретні відсутні лінії, ви можете з'ясувати, які елементи світло зустріло на своєму шляху до вас.

Дифракція Фраунгофера використовувалася для вивчення об'єктів, що знаходяться далеко від детектора, але поблизу можна використовувати інший вид дифракції, відомий як дифракція Френеля, і саме вона буде використовуватися в кулях. Концепція, представлена ​​на 37-му Міжнародному геологічному конгресі 2024 року, може також застосовуватися для вивчення астероїдів або будь-яких космічних об'єктів, що становлять інтерес з точки зору хімії, і може бути використана як мета для навчальних стрільб.

"Ця розроблена [дослідним центром Ленглі] мікроспектрометрична куля складається з мікроспектрометричної оптики з повністю вбудованим джерелом ультрафіолетового світла на світлодіодах (LED UV) в імпульсному режимі, суперконденсатором з керуючою електронікою та телеметричною електронікою", - додала команда. "Були виготовлені прототипи для демонстрації спектрального аналізу компонентів грунту".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube