Дослідники встановили, що Чумацький Шлях значно більший і містить менше зірок, ніж припускали попередні дослідження
Астрономи стверджують, що Чумацький Шлях має інші розміри і кількість зірок, ніж припускали попередні дослідження. Нове дослідження показує, що наша галактика є більшою, але містить менше зірок, ніж вважалося раніше. Нові технології дозволили вченим точніше визначити параметри Чумацького Шляху, відкриваючи нові аспекти його структури.
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Astronomy, виявило, що в нашій галактиці нараховується 250 тисяч червоних гігантів, які сильно розкидані, повідомляє Newsweek. Таким чином, астрономи дійшли висновку, що зірок у Чумацькому Шляху менше, ніж вважалося раніше. Якщо це так, то наша галактика має меншу масу і може містити більше темної матерії, ніж припускали попередні оцінки. Крім того, автори дослідження зазначають, що історія зростання Чумацького Шляху в цілому відповідає більш раннім галактикам, але меншого розміру.
Ефективний радіус – це міра, яку використовують астрономи для опису розміру астрономічного об'єкта, і він визначається як радіус, у межах якого зосереджена половина загального світла об'єкта. Інакше кажучи, це відстань від центру об'єкта до точки, де зосереджена половина його загального світла. Вчені зазначають, що їхнє дослідження дозволило точніше визначити розмір і форму нашої галактики, яка, як вважається, має діаметр близько 100 000 світлових років. Проте нові спостереження показують, що Чумацький Шлях є більшим.
Чумацький Шлях – це спіральна галактика з перемичкою, в центрі якої розташована випуклість, відома як балдж. Від центру галактики розходяться кілька спіральних рукавів, в одному з яких знаходиться Сонячна система. Припускається, що в нашій галактиці міститься від 100 до 400 млрд зірок, але точну кількість визначити важко через великі розміри галактики і наявність пилу, який ускладнює спостереження. Вважається, що в балджі зосереджена найбільша кількість зірок нашої галактики.
За словами авторів дослідження, завдяки новим технологіям наше розуміння структури Чумацького Шляху значно покращилося, але повну картину галактики ще не вдалося створити. Однак вчені змогли детальніше вивчити окремі структури Чумацького Шляху, що призвело до важливих відкриттів.
Астрономи виявили, що балдж не так сильно заповнений зірками, як очікувалося, а Чумацький Шлях має удвічі більший ефективний радіус, ніж показували попередні дослідження. Ці висновки були зроблені завдяки вимірюванню яскравості всіх частин нашої галактики та дослідженню кількості й розподілу зірок червоних гігантів.
Група астрономів з Китайської академії наук у Нанкін у 2021 році виявила величезний бар'єр у центрі нашої галактики Чумацький Шлях. Він захищає центр галактки, від космічних променів та інших об'єктів, які намагаються туди проникнути.
При цьому офіціїна назва нашої галактики походить від грецької міфології. У смузі зірок, що тягнеться по нічному небу, - в тому, як розсипані зорі з їхнім бляклим молочним світінням, - є щось, що віддалено нагадує Milky Way - солодкаве молочне бізе. Можливо, саме тому так багато шоколадних плиток названо на честь небесних об'єктів - "молочний шлях" (рос. - "Млечный путь"). Водночас українська історія про те, як наш спіральний дім отримав свою назву, не має нічого спільного з кондитерськими виробами.
Раніше ми повідомляли, що вчені висловилися проти космічного туризму. Також писали про те, що у Канаді збудують космодром для запуску українських ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.