Що насправді сталося в Помпеях того страшного дня, схожого на Божий суд
У 2018 році знайшли останки ще однієї жертви виверження Везувію в 79 році нашої ери. Всі жертви виверження постраждали від найжахливіших смертей, які тільки можна собі уявити. Всі вони сталися в стародавньому римському місті – славнозвісних Помпеях.
Вони задихалися від пилу та помирали від ударів камінням, перш ніж їх накрила вогняна лава вулкана. Археологи знайшли останки ще однієї людини, яка ймовірно отримала удар в голову великим валуном при спробі втекти від стихії.
Дослідники виявили тіло чоловіка, ймовірно, близько 30 років. Спершу археологи вважали, що він намагався сховатися від вулканічного попелу та уламків, у провулку, де його наздогнав шматок скелі. Його череп роздробило на дрібні шматочки.
Шаром нижче вчені знайшли ще один череп, цього разу цілий, а також верхню частину тулуба та руки. Пояснення цієї аномалії слід шукати в наявності тунелю під тілом, імовірно датованого епохою Бурбонів, написали вчені. Вірогідно, чоловік потрапив у провал від зсуву, який стався при виверженні, й там загинув.
Він також міг задихнутися, замість того, щоб бути розчавленим скелею. Виходить, що цього молодого чоловіка спіткала така ж доля, як тисячі інших у Помпеях.
І це підтверджує теорію про загибель більшості містян від землетрусу. Адже, попри те, що виверження вулкана поблизу Помпеїв було смертельним, дослідження показують, що багато людей тут загинули під час обвалу будівель від землетрусу.
Останній спричинив смертельні вибухи. Таким чином, Помпеї одночасно були зруйновані потужним землетрусом. Це пояснює, чому місцеві жителі не зуміли втекти від лави, що насувається, – їх поховали під собою стіни їхніх же будинків.
Дослідники завжди припускали, що руйнуванню міста сприяла сейсмічна активність в регіоні. Стародавній письменник Пліній Молодший з сусіднього міста писав, що виверження Везувію супроводжувалося сильними поштовхами.
Але досі не було виявлено жодних доказів, які б підтверджували цю історичну версію. Тепер команда італійських геофізиків та вулканологів дослідила цю прогалину в записах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.