Перша людина з чіпом Neuralink у мозку від Ілона Маска зіштовхнулася із проблемами з пристроєм

Водночас чоловік погодився ще щонайменше рік провести із нейрочіпом Neuralink у голові

Чіп Neuralink
Перший пацієнт Neuralink повідомив про проблеми з функціонуванням нейрочипа. Колаж: Інформатор

Перша людина, якій на початку 2024 року вживили імплантат мозково-комп'ютерного інтерфейсу від компанії Neuralink Ілона Маска, заявила, що зіштовхнулася із проблемами. За словами Ноланда Арбо, пристрій почав працювати зі збоями. Через від’єднання контактів можливості пацієнта виявилися обмеженими.

Про це повідомляє Bloomberg. Ускладнення з’явилися, коли контакти чіпа почали втягуватися далі у мозок.

Відомо, що 29-річний техасець Ноланд Арбо став паралізованим після нещасного випадку під час дайвінгу вісім років тому. Після цього він став першою людиною, якій вживили цей чіп, а результати були позитивними.

Зокрема, чоловік навчився керувати курсором силою думки і використовував це, щоб грати у відеоігри, зокрема, Civilization VI і Mario Kart. Також таким чином він спілкувався у соціальних мережах. 

Втім, ускладнення почали виникати, коли деякі контакти чіпу у моторній корі головного мозку почали з часом втягуватися. Як визнала компанія Neuralink, це могло бути пов’язано із повітрям, яке потрапило у череп під час операції. Внаслідок цього Арбо почав втрачати набуті навички.

“Я почав втрачати контроль над курсором. Я думав, що вони внесли якісь зміни, і в цьому була причина. Але потім мені сказали, що з мого мозку висмикують контакти. Це було дуже важко почути. Я думав, що зможу покористуватися ним, можливо, місяць, а потім моя подорож добіжить кінця”, – зазначив чоловік.

У компанії наголошують, що успішно відкоригували алгоритм інтерпретації сигналів з чипа, тому сталося покращення пропускної здатності даних. Відтоді Арбо почав знову керувати курсором на своєму комп'ютері для набору тексту буква за буквою, а програмне забезпечення Neuralink поступово вчиться розпізнавати слова, щоб далі інтерпретувати цілі речення на більш високій швидкості.

Neuralink планує надати подібні можливості іншим людям, які стикаються з такими ж проблемами, але необхідно вирішити проблеми, які виникли в першого пацієнта. Сам Арбо погодився ще щонайменше рік зберігати чіп у своєму мозку, щоб оцінити його ефективність та безпечність. Ба більше, чоловік також зацікавлений у переході до наступної ітерації Neuralink.

Нейрочіп у людському мозку

У січні цього року компанія Ілона Маска Neuralink вперше вживила імплант у мозок людини. Вживлений чіп має з'єднувати мозок людини з комп'ютером. Neuralink обіцяє, що нова розробка допоможе у боротьбі не лише з фізичними проблемами, а й з психічними розладами. Для хірургічною операції використали робота.

Згодом Ілон Маск заявив, що перша людина вже показала результати. Зокрема, змогла керувати мишкою на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.

Нагадаємо, що Neuralink - американська компанія, що займається розробкою мозкових імплантатів. Вона була створена за участі Ілона Маска у 2016 році. Маск має великі амбіції щодо Neuralink. Він каже, що компанія завдяки чіпам поверне паралізованим рухливість, надасть людям "супербачення" та дозволить спілкуватися за допомогою думок, а не слів. Також Маск переконує, що технологія допоможе в лікуванні ожиріння, аутизму, депресії та шизофренії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube