Раніше продаж синіх галочок у соцмережі був доступний тільки для верифікованих користувачів, але в даний час їх може придбати будь-який
Соцмережі X (колишній Twitter) у ЄС загрожує штраф у 6% обороту через порушення закону. Зокрема, через продаж синіх галочок. Користувачі можуть вважати, що облікові записи з синьою міткою є перевіреними мережею - хоча насправді галочку можна отримати за оплату передплати.
Європейський союз звинуватив соціальну мережу Ілона Маска X у порушенні правил розміщення онлайн-контенту, оскільки її перевірені акаунти з синьою галочкою можуть "обманювати" користувачів, пише BBC. Технічний регулятор блоку заявив, що користувачі можуть бути обдурені, думаючи, що особистість тих, хто має сині галочки, перевірена, коли насправді будь-хто може заплатити за синю галочку. Він заявив, що знайшов докази того, що "зловмисні суб'єкти" зловживають системою.
Розслідування розпочалося відповідно до Закону ЄС про цифрові послуги (DSA). Це може призвести до того, що X буде оштрафована на суму до 6% від світового річного обороту і буде змушена змінити методи своєї роботи в блоці.
"DSA - це дезінформація", - гнівно відреагував Маск у X.
Мільярдер, який купив платформу за 44 млрд доларів у 2022 році, заявив, що правила DSA рівносильні "цензурі промови", яку він вважає неприйнятною. До того ж генеральний директор X Лінда Яккаріно також виступила на захист практики компанії.
"Демократизована система, яка дозволяє всім у Європі отримати доступ до перевірки, краще, ніж перевірка лише для обраних", - написала вона у соціальній мережі.
Результати стали результатом семимісячного розслідування, проведеного у рамках DSA. Закон, ухвалений у 2022 році, вимагає від великих технологічних компаній, таких як X, вжиття заходів щодо припинення поширення незаконного контенту та захисту громадськості. Крім того, в рамках цього закону також розслідуються платформи TikTok, AliExpress та Meta Platforms компанії ByteDance.
Комісія заявила, що перевірка компанії X виявила відсутність прозорості щодо реклами та що компанія X не надала даних для використання в дослідницьких цілях, як цього вимагають правила ЄС.
"Зокрема, X забороняє дослідникам, які мають на це право, здійснювати незалежний доступ до своїх публічних даних, наприклад, шляхом вилучення даних, як зазначено в її умовах надання послуг", - заявила Комісія.
Також регулятор у сфері технологій заявив, що спосіб, яким X розробила та використала свій інтерфейс для облікових записів із синьою галочкою, "не відповідає галузевій практиці та вводить користувачів в оману".
"Оскільки будь-хто може підписатися на отримання такого "перевіреного" статусу, це негативно впливає на здатність користувачів приймати вільні та обґрунтовані рішення щодо справжності облікових записів та контенту, з яким вони взаємодіють", - йдеться у заяві. "Є докази того, що зловмисники навмисно використовують "підтверджений аккаунт" для обману користувачів".
Комісія заявила, що X може захистити себе від висновків або вирішити проблему, взявши на себе зобов'язання внести зміни, які увідповіднять його до вимог. Крім того, як додали у відомстві, у відповідь на заяву Маска про те, що комісія запропонувала "незаконну секретну угоду", будь-яка подібна угода буде оприлюднена.
"Раніше BlueChecks означало надійне джерело інформації", - сказав Тьєррі Бретон, комісар з внутрішнього ринку. "Що стосується X, то на нашу попередню думку, вони обманюють користувачів і порушують DSA. Тепер X має право на захист, але якщо наша точка зору підтвердиться, ми накладемо штрафи і вимагатимемо істотних змін".
Крім того, Комісія відкинула звинувачення Маска в цензурі, заявивши, що її правила спрямовані на забезпечення "безпечного та справедливого онлайн-середовища для громадян Європи, яке поважає їхні права, зокрема свободу вираження думок".
За їх словами, серед правил є вимоги, згідно з якими компанії мають інформувати користувачів про обмеження їх облікових записів, а також вимогу, щоб заблоковані користувачі могли оскаржити ці рішення. Комісія заявила, що продовжує розслідування дій компанії X, пов'язаних із поширенням незаконного контенту, і того, наскільки успішно вона бореться із поширенням фейкових новин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.