Настільки величезну лохину гріх не внести до Книги рекордів Гіннеса - фото

Темно-синя ягода, діаметром приблизно з м'ячик для гольфу, важить у 10 разів більше, ніж звичайна.

Лохина, чорниця, рекорд, книга рекордів Гіннеса, Австралія
Ширина цієї ягідки - майже 4 см.

Найважчу у світі лохину вкотре виростили в Австралії. Вона стала новим рекордом Гіннеса, адже 1,25 рази перевищує вагу попереднього рекордсмена. Велика ягода, приблизно розміром з м'яч для гольфу, важить 20,4 грама, її виростили вручну. Такий розмір жодним чином не вплинув на якість та смак, повідомили агрономи.

Зібрали цей врожай 13 листопада минулого року. Цього тижня Книга рекордів Гіннеса офіційно визнала ягоду як найважчу лохину в світі, пише The Guardian. Розмір лохини здивував навіть тих, хто займається вирощуванням цих ягід. Її ширина становить 39,31 мм.

Агроном Бред Хокінг на лохиновій фермі Costa Group у Корінді
Агроном Бред Хокінг на лохиновій фермі Costa Group у Корінді

Цікаво, що ягода походить з сорту Eterna, різновиду, створеного в рамках програми з поліпшення сортів, що розробляє один або два нових сорти на рік. За словами агрономів, цей плід не є аномалією для сорту Eterna: на момент збору врожаю було близько 20 ягід лохини схожого розміру.

"Споживчі враження й смак - чудові. Дуже добре, що вона зберігає всі смакові якості, навіть незважаючи на великий розмір плодів", - повідомив агроном Бред Хокінг, який виростив цю ягоду.

Агрономи йшли до цього рекорду доволі довго, адже від початку селекційного процесу минуло близько 10 років. Втім надалі вони зосередяться на поліпшенні агрономічних характеристик - таких як жаростійкість і стійкість до шкідників і хвороб - а не на збільшенні розміру.

Її ширина становить 39,31 мм
Її ширина становить 39,31 мм. Не дотягнула один сантиметр до коробки сірників

Попередня ягода-рекордсменка важила 16,2 г при діаметрі 36,33 мм. Попередні два рекорди були встановлені австралійськими виробниками у 2020 та 2018 роках. Та як би там не було, попит на більші плоди продовжує зростати. Це пов'язано з переходом від використання фруктів у випічці та сухих сніданках до перекусів.

Лохину Costa розводять традиційними методами, що включають ручне запилення. Компанія також вивела сорт Delight, для вирощування в низьких широтах, і сорт Arana, котрий можна збирати протягом шести місяців на рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube