Шайрський мерин Семпсон, перейменований на Мамонта, був вищий за 2 м та важчий за півтори тонни.
Відомо, що шайрські коні - досить великі тварини. Це британська порода тяглових коней, які цінуються за свою силу, особливо для тяги сільськогосподарської техніки або, історично, для буксирування барж по каналах. Ці коні також мають тісний зв'язок з пивоварною промисловістю, оскільки раніше їх використовували для перевезення пива.
Сьогодні робочі коні, такі як шайри, все ще виконують різні завдання, але їх також розводять для рекреаційних цілей, таких як верхова їзда та виставки, пише IFLScience.
Як видно з одного лише погляду, шайрські коні - великі тварини. Середній зріст жеребця в точці, відомій як "холка" - хребет між лопатками коня - становить від 163 сантиметрів до 183 сантиметрів, а кобили, як правило, мають нижчий зріст. Вага цих коней може варіюватися від 816 до 1,088 кілограмів.
Проте шайрський мерин Семпсон, народжений в англійському Бедфордширі в 1846 році, був особливим з однієї причини - він був справді великим. Коли він увійшов до стайні, у всіх інших коней видовжились морди, тому що він був справжнім "монстром".
Про Семпсона не так багато інформації, враховуючи його досягнення. Але згідно з Книгою рекордів Гіннеса, його зріст становив 219 сантиметрів, тобто перевищував 2 м. Вважається, що в 4-річному віці Семпсон вже важив 1,524 кілограми, тобто півтори тонни, що перевищує вагу автомобіля Toyota Corolla.
Після того, як його було короновано як найвищого коня у світі, Семпсона перейменували на Мамонта - набагато більш відповідне ім'я для такої тварини.
Кінь мав настільки значні розміри, що став приводом для створення фейкових фото, де його зображають ще більшим, ніж він був насправді. Якщо висота тварини в холці перевищувала 2 м, то є вірогідність, що кінь був здатен не тільки зазирнути у вікно першого поверху тогочасної будівлі, а й навіть їсти яблука з її даху.
Проте, він аж ніяк не міг бути вищим за, скажімо, двопорверховий будинок. Тим не менше, саме так його зобразили на фото поміж чоловіків, тож відповідно, таке фото - фейкове. Насправді ж фото створили за допомогою програми штучного інтелекту Midjourney, про це йдеться в публікації VoxCheck Ukraine.
Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Facta. Вперше фото було опубліковано 8 квітня 2023 року у фейсбук-спільноті Midjourney Official, де його учасники діляться власними створеними зображеннями у програмі штучного інтелекту Midjourney. Програма створює зображення за текстовим описом.
Автор зображення опублікував й інші фото, створені в програмі Midjourney, і додав такий опис: "Ранні спроби вирощувати більших тварин як для їжі, так і для роботи мали неоднозначний успіх. Під час однієї відомої спроби дослідник випадково схрестив свої гени з генами равлика. Усі документи з цих експериментів зникли, за винятком цих фотографій, врятованих дослідником-шахраєм".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.