Але ця здатність не підходить для чогось іншого
Нове дослідження показує, що мозок неймовірно швидко обробляє структуру написаних речень. Виявляється, людський мозок може розрізняти основні структури письма з одного погляду (шрифт, мова, почерк), що дозволяє нам швидко споживати потік інформації, який надсилають нам смартфони, повідомляє LiveScience.
Вимірявши мозкову активність 36 добровольців, вчені виявили, що люди можуть розпізнавати основні структури речень всього за 125 мілісекунд, або приблизно зі швидкістю кліпання ока. Це означає, що люди можуть обробляти слова так само швидко, як і сприймати візуальні сцени, й ця навичка дозволяє їм орієнтуватися в навколишньому світі.
Дослідники використали техніку з магнітними полями для відстеження електричної активності в мозку. Під час сканування добровольцям представили структуру речення з трьох слів, яка блимала на екрані протягом 300 мс. За нею слідував другий набір слів, який або залишався тим самим, або змінювався. Завдання учасників полягало в тому, щоб оцінити, чи збігається друге речення з першим, чи воно було змінене.
Сканування показало, що ліва скронева кора головного мозку показала більшу активність для речень із трьох слів, ніж для неструктурованих списків слів, і ця активність виявилася лише за 125 мс. Учасники показували найкращі результати, коли речення містили підмет, дієслово й об’єкт.
Причому найшвидша мозкова активність спостерігалася для таких фраз, наприклад, як "медсестри чистять рани", порівняно зі списками іменників, наприклад "серце, легені, печінка". Мозок також швидко виявляв неправдоподібні речення, такі як "рани зачищають медсестри". Дослідники кажуть, що наш мозок не просто виявляє слова, але й застосовує попередні знання про світ, щоб краще зрозуміти суть написаного.
"Так само, як вашу власну машину можна швидко ідентифікувати на парковці, певні мовні структури швидко ідентифікуються, а потім можуть викликати швидкий синтаксичний ефект у мозку", – пояснили вчені.
Дослідники також планують вивчити, чи інші візуальні стимули, такі як зображення, обробляються за допомогою тих самих механізмів, які ми використовуємо для розуміння тексту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.