Олівець чи плісе, максі чи міні. Як обрати та з чим носити - поради експертів
Мода змінюється, проте часто найкраща спідниця для ділових зустрічей, романтичних побачень і вишуканих раутів - це спідниця-олівець із завищеною талією, довжиною трохи вище щиколоток, з розрізом ззаду, який проходить аж до середини стегна. Пошита зі щільної вовняної тканини, яка тримає форму, тому ніколи не мнеться.
Таку спідницю можна носити з футболкою і босоніжками, але з правильною блузкою і підборами вона може перетворитися на щось набагато більш гламурне. Єдиним її недоліком є відсутність кишень. Такі спідниці не так вже й важко знайти, але знайти практичну, стильну та універсальну може бути складніше.
Проте обираючи вдалу спідницю, в яку ви плануєте інвестувати цього сезону, слід подумати не лише про кишені. Ще два фактори - це тканина й конструкція виробу. Актуальними цього літа й восени будуть тонка вовна, бавовна, трикотаж, денім. Останнім особливо легко чистити, його можна не прасувати, він взагалі непримхливий у догляді. А от перевагами вовни та бавовни є зручність та комфорт при носінні. А ще ці тканини прекрасно провітрюються! Якщо у вас більша вага, також зверніть увагу на спідниці з деніму або вовни, адже ці тканини є дуже універсальними й підходять для будь-яких випадків, радять стилісти в матеріалі Guardian.
Західні дизайнери також небайдужі до спідниць з високоякісних синтетичних сумішей, таких необхідних для плісированих спідниць, оскільки вони витримують часте носіння і прання. При цьому, обираючи саме таку спідницю, зверніть увагу на підкладу. Вона має бути з повітропроникної тканини (це особливо актуально для алергіків та людей з дерматитами й іншими захворюваннями шкіри!). Обирайте шовкову бавовняну вуаль. Також цим літом носитимуть напівпрозорі спідниці з тканини-сітки. А от спідниці з екошкіри на блискавках потроху відходять.
Сьогодні актуальними є завужені на талії жіночні силуети, що витончено спускаються до середини ікри. Та загалом форма спідниці, яку ви оберете, повинна залежати від ваших особистих уподобань і типу фігури, підказують модні експерти. В цьому сезоні все дозволено:
Наступне, на що слід звернути увагу, - це наскільки якісно спідниця пошита. Найкращий спосіб оцінити це - зазирнути всередину спідниці. Шви видають час і турботу, які були витрачені на створення виробу. Шукайте французькі шви або шви зі зміщенням, без необроблених країв. Вистіг має бути акуратним, без складок, а будь-яка фурнітура повинна виглядати й відчуватися солідно.
Хоча підкладка не завжди необхідна, добре підшита спідниця може покращити форму - без необхідності носити синтетичну білизну. Крім того, підкладка допомагає запобігти появі складок у паху.
Кишені нині дуже важливі. Оскільки додавання кишень до одягу потребує додаткового часу та ретельності, вони, як правило, є ознакою вищої якості. Це дійсно перемога, якщо вам до рук потрапляє спідниця з двома великими кишенями, - щоб ви могли зігріти руки або заховати телефон і цілий набір ключів, якщо захочете пройти вулицею без сумочки.
Щодо змін, деякі з них можуть бути простішими, ніж інші, наприклад, підняття подолу спідниці без підкладки або вшивання поясу в бічні шви. Чим складніша конструкція, тим більше часу та досвіду знадобиться. Якщо потрібно вшити кишені, складки або складнішу конструкцію, зверніться до досвідченого кравця й оцініть, чи варта того ця інвестиція.
Спідниця - один з найпростіших предметів одягу, який можна зшити на замовлення. Стилісти рекомендують мати хорошого кравця, який завжди готовий допомогти.
На жаль, через зниження якості готового одягу за останні кілька десятиліть, маркери якості стає все важче знайти. З цієї причини деякі стилісти заохочують купувати секонд-хенд. Купуючи вінтажні або вживані спідниці, ви можете отримати доступ до стилів, які зараз не популяризуються модою. До всього деякі вінтажні речі мають таку якість виготовлення, яку неможливо повторити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.