Microsoft відкладає запуск Recall: що це означає для користувачів Windows

Компанія хоче спершу отримати відгуки від тестувальників Windows Insider Program

Microsoft і Recall AI
Microsoft відкладає запуск Recall AI через побоювання щодо приватності

Функція Recall AI від Microsoft не буде запущена разом з першою партією ПК з Windows 11 Copilot+ 18 червня. В оновленні на блозі Windows компанія повідомила, що Recall перейде з "попереднього перегляду, доступного для широкого кола ПК Copilot+" наступного тижня до попереднього перегляду, доступного лише в Windows Insider Program. Функція буде випущена для всіх ПК Copilot+ лише після отримання відгуків від спільноти тестувальників Insider.

Компанія додала, що коригує випуск Recall, щоб "гарантувати відповідність досвіду високим стандартам якості та безпеки". Microsoft зазнала значної критики щодо Recall з моменту анонсу функції на заході у травні. Recall надає користувачам спосіб знайти все, що вони коли-небудь переглядали на своєму комп'ютері — веб-сторінки, зображення, документи, електронні листи, презентації, чати тощо. Це працює шляхом зняття скріншотів активності користувача кожні кілька секунд та зберігання їх у "хронології Recall".

Microsoft запевнила користувачів під час запуску, що Recall обробляє дані локально та забезпечує безпеку їхньої інформації, але цього було недостатньо, щоб заспокоїти занепокоєння критиків щодо конфіденційності. Компанія оголосила про додаткові зміни в Recall на початку цього місяця, включаючи можливість вибору. Під час налаштування ПК з Copilot+ операційна система Windows запитає користувача, чи хоче він увімкнути цю функцію. Користувачам також потрібно буде підтвердити свою особу за допомогою методу автентифікації Windows Hello, такого як розпізнавання обличчя або відбиток пальця, перш ніж вони зможуть отримати доступ до зашифрованої хронології Recall. Однак це не є бездоганним методом, оскільки будь-хто, хто знає їхній PIN-код, все одно зможе переглянути знімки Recall.

 

Незважаючи на ці зміни, Microsoft вирішила відкласти запуск Recall. Можливо, компанія усвідомила, що є можливість для покращення, і що краще бути абсолютно впевненими, що функція не стане масовою загрозою конфіденційності та безпеки. На даний момент компанія не має точної дати доступності Recall у Windows Insider Program. Вона буде доступна для тестувальників протягом найближчих тижнів, і компанія опублікує новий допис у блозі про те, як отримати її попередню версію, коли вона з’явиться. Тестувальникам знадобиться ПК з Copilot+, оскільки функція працюватиме лише з просунутими процесорами, які мають нейронні обчислювальні блоки (NPU) для завдань штучного інтелекту.

Новини від Microsoft

Microsoft оголосила про завершення підтримки операційної системи Windows 10. Користувачі цієї версії ОС матимуть можливість отримувати технічну підтримку до осені 2025 року. Після цього терміну комп'ютери та ноутбуки з Windows 10 більше не отримуватимуть оновлень безпеки. Цю інформацію опубліковано на офіційній сторінці компанії, де зазначається, що після 14 жовтня 2025 року Microsoft припинить надання оновлень та технічної підтримки для Windows 10.

Також Microsoft представила нову модель штучного інтелекту під назвою Aurora, яка може бути дійсним рятівником у ситуаціях природних катаклізмів. Aurora визначається як ключова модель, яка призначена для передбачення погодних явищ та допомоги у підготовці до екстремальних подій.

Компанія Microsoft анонсувала три оновлені моделі консолей Xbox Series X|S. Тепер вони доступні для придбання Series S у білому кольорі з об'ємом сховища 1 ТБ, повністю цифрова версія Series X також у білому кольорі, а також нова версія Series X з об'ємом сховища 2 ТБ і оновленим дизайном.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube