Департамент охорони природи оштрафував 50-річного чоловіка після того, як кадри трюку потрапили в соціальні мережі
Соціальні мережі - палиця з двома кінцями, коли справа стосується захисту морського життя. З одного боку, це може допомогти попередити департамент про інциденти, але також може стати каталізатором поганої поведінки. Так, чоловік із Нової Зеландії потрапив на відео, де стрибав із човна, намагаючись "вдарити тілом" косатку. Департамент охорони навколишнього середовища назвав його поведінку "кричущим прикладом дурості".
Дії новозеландського чоловіка, знятого на відео, коли він стрибає з човна, намагаючись "вдарити тілом" косатку, були названі Департаментом охорони природи країни "шокуючими" та "ідіотськими", пише "The Guardian". Як повідомили у відомстві, на відео, опублікованому в Instagram у лютому, можна побачити чоловіка, який стрибає з краю човна в морі біля узбережжя Девонпорта в Окленді, що, мабуть, є навмисною спробою доторкнутися до косатки або "вдарити її тілом". Він стрибає у воду дуже близько до самця косатки, поряд пропливає дитинча, а хтось на борту човна знімає це. На задньому плані чути, як інші сміються та сваряться.
"Я доторкнувся до нього. Ти це зрозумів?", - кричав чоловік, підпливаючи назад до човна. Потім він знову намагався торкнутися косатки.
Хайден Лопер, головний слідчий департаменту, сказав, що 50-річний чоловік виявив безрозсудну зневагу до своєї безпеки та безпеки косатки.
"Відео говорить саме за себе: це шокуюча і абсолютно ідіотська поведінка", - сказав він.
Департамент отримав інформацію про відео від кількох зацікавлених людей, які побачили це відео у соціальних мережах. Співпрацюючи з поліцією, департамент впізнав чоловіка та призначив йому штраф у розмірі 600 доларів за порушення.
"Це явне порушення Закону про захист морських ссавців. Відповідно до природоохоронного законодавства косатки класифікуються як кити, і плавати з морськими ссавцями, турбувати їх незаконно", - додав Лопер.
Хайден зазначив, що люди часто порушують закон випадково, наприклад, підбираючись на водному мотоциклі занадто близько до морського ссавця, але в даному випадку "це був справжній кричущий приклад дурості".
"Те, що він навмисно стрибнув у воду і підплив до косатки, щоб переконатися, що це було знято… це не віриться. Це була навмисна спроба отримати лайки та перегляди у соціальних мережах. Що також справді розчаровує, то це дії не лише окремих людей, а й тих, хто перебуває в човні: це майже менталітет зграї, і вони заохочують таку поведінку", - висловився слідчий департаменту.
Новозеландську косатку можна зустріти по всьому узбережжю країни, але з огляду на популяцію всього 150-200 осіб. Вони вважаються "критичними на національному рівні" і знаходяться під високим ризиком зникнення. Так, косатка уникла травм, але Ханна Хендрікс, морський технічний радник департаменту, сказала, що стрибок у воду на будь-якого дельфіна чи маленького кита може легко пошкодити їхні чутливі плавці.
За її словами, людина, яка стрибнула у воду, може налякати тварину і змусити її зіткнутися з гребним гвинтом чи кілем.
"Взаємодія зі стадами може порушити їхню природну поведінку, таку як відпочинок, годування та спілкування, що може мати довгострокові наслідки для виживання та успіху розмноження, у той час як занепокоєння, що повторюється, може призвести до того, що тварини уникатимуть певного місця", - відзначила вона. "Зокрема, порушення стада з дитинчатами становить ризик відділення дитинчати від решти стада - якщо теля як і раніше залежить від молока своєї матері, це може закінчитися тим, що дитинча буде голодувати, опиниться на мілині і зрештою помре".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.