Космічна подорож: китайці першими у світі висадили зонд на зворотному боці Місяця - відео

Читать на русском

Китайський місячний зонд Chang'e-6 успішно здійснив посадку у визначеній зоні на зворотному боці супутника Землі

Читать на русском
Chang'e-6, Місяць
Місія зонда Chang'e-6 - вперше в історії людства зібрати і доставити на Землю зразки породи з поверхні зворотного боку Місяця

Китайський місячний зонд Chang'e-6 успішно здійснив посадку у визначеній зоні на зворотному боці супутника Землі

Уранці неділі, 2 червня, китайський зонд Chang'e-6 успішно здійснив посадку у визначеній зоні на зворотному боці Місяця. Зараз він перебуває в ударному кратері Басейн Аполлона в районі Південного полюса Місяця. Зонд має завдання зібрати зразки пород й доставити на Землю. Це перша в історії людства космічна місія на зворотній бік Місяця.

Китайське національне космічне управління повідомляє, що перша унікальна експедиція на зворотний бік супутника Землі наразі проходить успішно. Невидима частина Місяця з нашої планети має шанс стати більш вивченою.

"Місце посадки Chang'e-6 розташоване в ударному кратері, відомому як Басейн Аполлона. Вибір зроблений з огляду на потенційну цінність басейну Аполлона для наукових досліджень та з урахуванням умов зони посадки, включаючи надійність зв’язку з супутником-ретранслятором Queqiao-2 на навколомісячній орбіті та рельєфу поверхні в цьому районі, яка на зворотному боці більш жорстка й усіяна великим камінням. На висоті приблизно 100 метрів над місячною поверхнею посадковий модуль на короткий час завис, щоб остаточно визначити місце посадки, після чого продовжив повільно спускатися і успішно здійснив посадку", - йдеться у повідомленні. 

Упродовж наступних двох днів китайський зонд збиратиме зразки порід і каміння. Через особливості орбіти Місяця треба діяти доволі швидко, не більше 14 годин. Chang'e-6  оснащений буром і роботизованою рукою - він вже почав свою роботу. 

У центрі управління місією спроєктували лабораторну модель місця посадки разом із навколишнім середовищем. Тепер фахівці із Землі контролюють стан обладнання зонда, відбір ним зразків і корегують його роботу.

 

Китай запустив місячний зонд  на зворотний бік Місяця 3 травня. Зонд назвали на честь китайської богині Місяця Чан’е. Він складається з безекіпажного космічного корабля, модуля посадки на Місяць і злету з нього та апарату для збору зразків місячних порід.

Що там тільки не літає

Також ми повідомляли, що наприкінці лютого 2024 року у космосі ледь не зіштовхнулися між собою американський та російський супутники.  Вони пройшли на відстані 20 метрів один від одногоі це врятувало від катастрофічних наслідків. У  NASA заявили, що якби зіткнення супутників на швидкості 14 км/сек таки відбулося, то це могло б збільшити кількість уламків на навколоземній орбіті на 50%.

Такожж ми розповідали, що у 2018 році компанія SpaceX Ілона Маска запустила автомобіль Tesla у космос, зробивши крутий трюк. Кабріолет Tesla Roadster вирушив у пекельну подорож, віддаляючись від Землі. Нині запущена в космос Tesla має 22% шансів повернутися на Землю - але виникне проблема, якщо він вріжеться у нашу планету, не згорівши в атмосфері. А така ймовірність існує, кажуть у NASA. 

Нагадаємо, у 2022 році на кошти, які зібрали українці, запустили супутник ICEYE. Його прозвали "народним" й відразу почали викристовувати. В ГУР повідомили, що за 5 місяців використання “ICEYE” було проведено космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.