Колишній співробітник OpenAI прогнозує швидкий розвиток штучного інтелекту. Він опублікував величезну статтю про етапи його впровадження
Ексспівробітник OpenAI передбачає швидкий розвиток ШІ, який значно змінить життя людства в найближчі роки. Він вважає, до 2027 року передбачається поява штучного загального інтелекту (AGI), здатного виконувати будь-які інтелектуальні завдання на рівні людського інтелекту, а також адаптуватися до різноманітних ситуацій. А до 2030 року річні інвестиції в ШІ досягнуть вісім трильйонів доларів, що перевершує масштаби інших історичних технологічних революцій.
Про це пише Coinaite Media. За даними видання, колишній співробітник OpenAI у червні 2024 року опублікував 165-сторінковий документ, де наводить прогнози щодо майбутнього розвитку штучного інтелекту, засновані на його внутрішніх знаннях і досвіді.
За прогнозом, до 2025-2026 року мислездатні машини перевершать інтелект випускників університетів. До кінця цього десятиліття вони досягнуть суперінтелекту і зможуть замінити людину у всіх професіях.
До 2027 року з'явиться штучний загальний інтелект(AGI). Він зможе виконувати будь-які інтелектуальні завдання на рівні людського інтелекту. AGI також стане ключовим геополітичним ресурсом. Він спричинить перегони між країнами за його отриманням, подібно до періоду змагань за ядерні технології. Автор пише, що для створення AGI необхідний єдиний обчислювальний кластер, вартість якого становитиме трильйон доларів, що вимагатиме великих енергетичних ресурсів.
Фінансування проєктів з ШІ здійснюватимуть великі технологічні компанії, такі як Nvidia, Microsoft, Amazon і Google, які вже інвестують значні суми в цю галузь, йдеться у статті. Прогнозується, що до 2030 року річні інвестиції в ШІ досягнуть 8 трильйонів доларів, що перевершує масштаби інших історичних технологічних революцій.
Нагадаємо, Synchron розробила мозковий імплант з ChatGPT. Тепер ШІ допоможе набирати текст силою думки. Також повідомлялося, що Google додала в Gmail нові ШІ-функції, але користуватися зможуть не всі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.