Китай розробив безпілотник, який здатний розділятися на декілька менших дронів під час польоту

Читать на русском

Нові БПЛА мають ефективні показники польоту, які майже вдвічі перевищують багатороторні дрони аналогічного розміру

Читать на русском
Дрони
Нова розробка Китаю швидша та ефективніша за традиційні багатороторні дрони

Нові БПЛА мають ефективні показники польоту, які майже вдвічі перевищують багатороторні дрони аналогічного розміру

Китайські вчені розробили військовий безпілотник, який здатний швидко розділятися на шість окремих частин у повітрі. Основною перевагою таких дронів є можливість заплутати реакцію систем протиповітряної оборони противника. Вони можуть вільно літати, а також підтримувати зв'язок для виконання місій.

Про це пише Business Insider. За словами вчених з Нанкінського університету аеронавтики й астронавтики, нова розробка швидша та ефективніша за традиційні багатороторні дрони. Також нові БПЛА мають здатність збивати з пантелику противників, несподівано розділяючись на великі групи на полі бою.

Зазначається, що ці дрони мають лише одну лопать, як у з'єднаному, так і розділеному стані, а їх дизайн був натхненний будовою кленового насіння. Вони можуть вільно літати, як звичайні дрони, а також підтримувати зв'язок для виконання складних місій. Попри свою незвичайну форму, нова розробка має ефективні показники польоту, які майже вдвічі перевищують багатороторні дрони аналогічного розміру.

"Основною перевагою є можливість заплутати реакцію систем протиповітряної оборони. При виявленні безпілотників системи протиповітряної оборони розгортають ресурси, пропорційні загрозі. Якщо ця загроза раптово зростає, це дає можливість перевантажити розгорнуті ресурси протиповітряної оборони", - йдеться в повідомленні.

Виробництво дронів в Україні

Раніше видання The Wall Street Journal писало, що Україна робить ставку на масове виробництво FPV-дронів. Невеликі підприємства, розкидані по всій країні, збирають тисячі безпілотників щомісяця, щоб допомогти українській армії на фронті.

За даними видання, Україні знадобиться декілька років та мільярди доларів, щоб налагодити виробництво артилерійських та ракетних систем у необхідних масштабах. Водночас простота конструкції робить FPV-дрони легкими й дешевими у виробництві. Наразі Україна виробляє 62 різні моделі безпілотників, а розробники не зупиняються на досягнутому. Ведеться активна робота над створенням нових БПЛА з покращеними характеристиками: більшою дальністю польоту, вантажопідйомністю та стійкістю до ворожих систем РЕБ.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останнім часом в мережі та ЗМІ вибухла справжня хвиля обурення щодо Польщі. Виявилося, що вони пропонують ЄС скасувати всі торгові преференції, які Україна отримала під час війни. Прем’єр-міністр Польщі, Дональд Туск, вважає, що зараз потрібні зміни, що захищали б європейські та польські ринки й виробників. Що на це скаже політолог Андрій Золотарьов? Чи можна це розглядати як ще одну зраду від Польщі? І чи варто Україні віддавати свої життя захищаючи європейський ринок і всю Європу від російської навали?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.