ТОПТЕМА:

Кілька помилок, через які у вашому домі з'явиться цвіль

Якщо через нестачу електроенергії у вашій квартирі стало волого, дотримуйтеся цих порад експертів, щоб уникнути цвілі та спор

Вогкість, вологість, пліснява, цвіль, опалення, побут, лайфхак
Як уникнути вогкості в будинку, не вмикаючи опалення

Відключення електроенергії через ворожі ракетні атаки росіян на Україну стали буденністю для більшості українців. В результаті цього з холодами в наших будинках виникне ряд питань, які слід буде вирішувати. Це і зберігання продуктів, і нагрів води для побутових потреб, адже в багатьох встановлені бойлери, і нагрів самих приміщень, і боротьба з вогкістю.

Адже на додачу до централізованого опалення українці використовують електроприлади для додаткового тепла – тепловентилятори, калорифери, електрокаміни тощо. Їхня тимчасова відсутність може призвести до збільшення рівня вологості в будинку і, як наслідок, до появи плісняви. Як подолати останню знає Інформатор. 

Все починається з появи гострого землистого аромату льоху. При цьому проживання в запліснявілих приміщеннях може спричинити респіраторні захворювання, алергію та астму, оскільки спори грибка тисячами викидаються в атмосферу, пише The Telegraph.

Цвіль небезпечна для вашого здоров'я.
Цвіль небезпечна для вашого здоров'я.

Провітрюйте, провітрюйте, провітрюйте

Виною тому конденсат. Коли тепле вологе повітря потрапляє на холодну поверхню, наприклад, вікна чи стіни, волога утворюється у вигляді крапель, створюючи цвіль. Це може статися, коли ми готуємо їжу, сушимо одяг у приміщенні, довго приймаємо гарячий душ або дихаємо під час сну – двоє сплячих дорослих можуть створити до півлітра води. Вентиляція справді допомагає, тому збільште потік повітря, відкривши вікно чи вентиляційні отвори в сучасних вікнах, встановіть витяжний вентилятор чи осушувач, щоб усунути пару.

Витяжні вентилятори можна використовувати для відведення вологи та покращення вентиляції. Якщо вам все-таки потрібно висушити білизну всередині, поставте її у ванній, потім закрийте двері, щоб волога не поширювалася, і відкрийте вікно. Закривання сушарки у ванній кімнаті з відкритим вікном допомагає запобігти поширенню вологи. 

Видаліть цвіль та спори

Зробити це можна за допомогою суміші пасти з білого оцту та харчової соди. Якщо силікон навколо вашої ванни чи раковини має цвіль, ви можете спробувати скрутити паперову серветку в ковбаску, змочити його відбілювачем – обов'язково одягайте гумові рукавички, притиснути до силікону та залишити на ніч. Магія!

Прозора рідина для полоскання рота на основі етанолу є ефективним продуктом для боротьби з пліснявою. Зрештою, вона вбиває бактерії у роті. Змішайте одну частину рідини для полоскання рота з трьома частинами води та розпиліть на уражену ділянку.

Використовуйте швабру із плоскою головкою та довгою ручкою для чищення стін. Змочіть стіну, потім додайте бікарбонат соди та скраб! Залиште щонайменше на 15 хвилин, щоб розщепити спори цвілі, потім змийте холодною водою. Після цього завжди витирайте стіни рушником. А для вікон, з яких щоранку тече конденсат, спробуйте віконний пилосос. Він буквально за секунди всмоктує воду. Ну або витирайте воду ганчіркою. 

Витирайте зайву вологу та одразу знищуйте сліди цвілі!
Витирайте зайву вологу та одразу знищуйте сліди цвілі!

Волога любить щілини

Це, як правило, місце, де повітря залишається нерухомим, тому незабаром накопичується волога. Ви можете помітити утворення цвілі в кутах кімнати або вздовж віконних рам. Звичайна проміжна зубна щітка є експертом у викопуванні бруду з вузьких кутів.

Зовнішні вікна з одинарним склопакетом мають тенденцію притягувати конденсат, оскільки вони не мають теплового бар’єру у вигляді повітряного зазору між двома скляними панелями, як у склопакеті. Коли з часом конденсат сочиться на дерев’яні рами, почнеться гниль, яка роз’їсть раму. Навіть ПВХ вікна можуть бути пошкоджені, оскільки цвіль проникне в ущільнювач і призведе до втрати ізоляційної здатності. Дуже важливо регулярно видаляти будь-який надлишок води, щоб уникнути накопичення цвілі.

Тримайте речі в русі

Усе, що залишається статичним протягом тривалого періоду, має тенденцію старіти. Відсуньте дивани й шафи подалі від холодних стін і залиште 5 см зазору, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Щоосені прибирайте гардероб і обприскуйте сумішшю дезінфікуючого засобу та води. Регулярно чистіть штори пилососом чи пранням, періть подушки та пледи.

Експерти з опалення стверджують, що встановлення занадто високого або занадто низького опалення створює більше вологості, ніж вибір постійної середньої температури. Зачинені двері, особливо у ванних кімнатах і кухнях запобігатимуть проникненню вологого повітря у квартиру чи будинок. Допоможе навіть додати кришку до каструлі під час приготування, щоб зменшити вихід пару.

Зупиніть спори, перш ніж вони розмножаться

Якщо у шафі відчувається затхлий запах плісняви, розмістіть в ній банку з харчовою содою, оскільки вона вбирає запах і вологу. Перемішуйте її вміст кожні кілька тижнів, принаймні місяць.

Та все ж профілактика краще, ніж лікування. Якщо вогкість є основною проблемою, пофарбуйте стіни фарбою, щоб забезпечити їхній кращий захист. Або ж встановіть витяжку чи навіть утепліть дах, стіни чи дошки підлоги.

Квартири на перших і підвальних поверхах, як правило, страждають від вологи, оскільки вони знаходяться на нижчому рівні, що ускладнює циркуляцію повітря. Так утворюються зони, схильні до утворення плісняви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube