Фатальна помилка: лісоруби залізли на територію племені, яке ненавидить усіх інших людей

Народ Машко-Піро вважається одним із найбільших неконтактних племен на Землі

Плем'я та лісоруби
Інцидент стався в так званій спірній частині Перуанської Амазонії

У Перуанській Амазонії неконтактне плем'я, яке нічого не знає про сучасний світ, напало з луками і списами на лісорубів. Дикі люди серйозно поранили одного з групи лісорубів. Коаліція корінних народів FENAMAD повідомила про інцидент і звинуватила уряд у тому, що він доклав недостатньо зусиль для захисту території племені Машко-Піро від видобутку лісових ресурсів.

FENAMAD, федерація племен, які проживають навколо річки Мадре-де-Діос, стверджує, що принаймні один лісоруб був серйозно поранений стрілою, випущеною членом племені Машко-Піро 27 липня в басейні річки Паріаману в Перу, пише IFLScience. За даними Survival International, насильство сталося в тій частині тропічного лісу, яка, за визнанням уряду, є територією Машко-Піро, але не отримала офіційного захисту. FENAMAD звернувся до Міністерства культури Перу, яке відповідає за захист корінних народів, із проханням скоординувати "термінове втручання" для гарантування безпеки народу машко-піро та запобігання майбутнім зіткненням.

"Ця атака є ще одним доказом того, наскільки важливо - і терміново - щоб уся територія Машко-Піро була належним чином захищена. Вона підтверджує необхідність відкликання всіх ліцензій на лісозаготівлі на території Машко-Піро, оскільки неможливо захистити життя ні Машко-Піро, ні лісозаготівельників", - ідеться в заяві Survival International, НУО, що підтримує права корінних і племінних народів.

Народ Машко-Піро є громадою кочових мисливців-збирачів, які живуть у тропічних лісах південного сходу Перу. Машко-Піро також вважається одним із найбільших неконтактних племен на Землі, яке налічує близько 750 членів. У цього самітницького племені є вагомі причини з підозрою ставитися до чужинців. Наприкінці 19 століття плем'я зазнало величезних страждань від рук колоніальних каучукових баронів у західній частині Амазонки. Тисячі були перетворені на рабство, тоді як незліченну кількість інших було вистежено, побито, закуто в ланцюги, пограбовано, зґвалтовано і вбито. Багато з цих жахів описано в книжці "Путумайо, рай диявола" Вальтера Ернеста Гарденбурга, вперше опублікованій 1912 року.

"Їх нелюдяно б'ють батогом, доки їхні кістки не оголяться, і їх не вкриють величезні виразки. Їм не надають жодної медичної допомоги, а залишають помирати, з'їдаючись личинками, коли вони служать їжею для собак вождів. Їх каструють і калічать, відрізають їм вуха, пальці, руки і ноги. Їх катують вогнем і водою, а також зв'язують і розпинають головою вниз. Їхні будинки та врожай спалюють і знищують безглуздо і заради розваги", - йдеться у книжці.

У наші дні плем'я зіткнулося з новою загрозою - вирубкою лісів, яка іноді, проводиться незаконно. Буквально минулого місяця Survival опублікував фотографії, на яких видно, як члени племені Машко-Піро живуть "у небезпечній близькості" від ділянок лісу, на які дивляться лісозаготівельні компанії.

"Це гуманітарна катастрофа, що насувається, - вкрай важливо, щоб лісорубів було видворено, а територія Машко-Піро нарешті була належним чином захищена", - заявила в липні Керолайн Пірс, директорка Survival International.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube