Досі неправильно поминають покійних: церква пояснила всі помилки радянських людей

Читать на русском

Християни східного обряду відзначають Радоницю (Проводи, Гробки) 14 травня: традиції та правила у поминальні дні

Читать на русском
Цвинтар та свічка
Сама назва цього свята - Радониця - наголошує, що це не просто день смутку про тих, кого немає поряд, а й день радості

Християни східного обряду відзначають Радоницю (Проводи, Гробки) 14 травня: традиції та правила у поминальні дні

14 травня християни східного обряду відзначають Радоницю (Проводи, Гробки). Радоницький тиждень - другий святковий тиждень після Великодня, під час якого прийнято згадувати померлих. Що таке Радониця, як правильно згадувати померлих, а також що забороняється робити у батьківський вівторок - розповість Інформатор.

Коли поминати померлих

Як правило, особливий поминальний день у церкві призначено першого вівторка після Великоднього тижня. У 2024 році Радониця припадає на 14 травня.

Як поминати покійних на Радоницю

Цього дня потрібно відвідати церкву. На Радоницю служать першу після Великодня заупокійну літургію. Можна подати записки з іменами померлих, щоб їх зачитали до церкви.

Можна також замовити панахиду. Зробити це слід і в тому випадку, якщо саме свято відвідати храм не виходить. Тоді до церкви краще сходити напередодні.

У це свято також слід відвідати цвинтар і згадати померлих там. Можна прибратись на могилці. Також день особливого поминання слід провести в тиші та спокої, залишивши весь світський клопіт і турботи на інший день.

Що не треба робити в цей день

Однак на Радоницю існують і особливі заборони, які можуть ігнорувати деякі. Насамперед, це стосується того, що не можна робити на цвинтарі:

  • залишати їжу на могилах - церква вважає це забобонами і не схвалює. Краще такі частування віддати нужденним чи комусь із перехожих як милостиню.
  • поминати померлих алкоголем, залишати на цвинтарі алкоголь чи сигарети.
  • згадувати погане про померлих, голосно сваритися чи боротися на могилах.
  • називати мертвих "небіжчиками", тільки за іменами.
  • хреститися, дивлячись на пам'ятник з фотографією. Традиція хреститися на цвинтарях сягає корінням у часи, коли замість пам'ятників встановлювали хрести. Дивлячись на них, було прийнято хреститися.
  • озиратися, йдучи з цвинтаря. Вважається, що так можна відвести душу померлого із собою.

Не можна також на Радоницю сіяти та садити на городі та полі - вважається поганою прикметою. Але якщо на Радоницю піде дощ - буде багатий урожай

Чи можна не йти на цвинтар, а поминати вдома

Якщо фізичний та психологічний стан не дозволяє вам на Радоницю йти на цвинтар, то не варто робити це через силу. Можна помолитися за покійних рідних у храмі або навіть вдома.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.