Не можна купатися одразу після їжі, - скільки разів ви це чули.
Батьки казали багатьом з нас, що купатися в річці одразу після їжі не варто. Мовляв, система травлення має попрацювати перш ніж ви пірнете. Проте, коли вам 10 років, ви щойно розгромили готельний сніданок "шведський стіл", і тепер ви готові до дня в басейні, а тут таке. Якісь дивні незрозумілі заборони! Чи мають вони під собою медичну аргументацію. На радість усім дітям, виявляється, що ні, повідомляє IFLScience.
Ця ідея не підтверджена наукою. Медична література не підтримує ідею, що плавання відразу після їжі становить велику небезпеку. Тож звідки взявся цей міф. Переконання полягало в тому, що після того, як ви їсте, частина крові може спрямовуватися до вашого кишківника, щоб ви могли її перетравлювати, відводячи кровотік від ваших рук і ніг, розповіли лікарі.
Скільки років цим старомодним уявленням про людський організм, всі системи якого насправді здатні одночасно й автономно працювати одна від одної, точно невідомо. Деякі з найдавніших доказів цього можна знайти в довіднику "Скаутинг для хлопчиків" 1908 року. Там йдеться про вірогідність судом після їжі.
"По-перше, існує небезпека судом. Якщо ви купаєтеся протягом півтори години після прийому їжі, тобто до того, як їжа перетравиться, є велика ймовірність отримати судоми. Так, ви не можете рухати руками чи ногами – й можете втопитися, і це буде ваша провина", – йдеться в ньому.
Дикі слова для книжки, орієнтованої на дітей, але теж некоректні. У 2011 році Науково-консультативна рада Американського Червоного Хреста дослідила наявну наукову літературу про плавання після їжі та виявила, що ні в спортивному, ні в змагальному плаванні немає випадків утоплення після їжі зі смертельним або несмертельним результатом.
"Наразі немає доказів, які б підтверджували будь-який зв’язок між прийомом їжі перед купанням і утопленням. Стійкість цього міфу не є активно шкідливою, але це, тим не менш, міф", – підсумувала рада.
Це не означає, що у вас не можуть виникнути проблеми з животом, якщо ви з’їсте важку їжу перед відвідуванням басейну. Хвильовий тренажер і повний шлунок не здаються приємним поєднанням – але вкрай малоймовірно, що це призведе до смерті шляхом утоплення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.