Весь костюм, а не тільки скафандр, дуже відрізняється від тих, які раніше носили астронавти
SpaceX представила скафандр для першого комерційного виходу у відкритий космос, який відбудеться цього літа. Повідомляється, що цей костюм для астронавтів є справжнім інженерним подвигом, який працює як усередині, так і поза капсулою Crew Dragon.
Костюм Extravehicular Activity є важливою розробкою в комерційних космічних польотах. Він сильно відрізняється від тих, які ми звикли бачити, скажімо, у астронавтів NASA. Він набагато менш громіздкий і розроблений з урахуванням гнучкості та комфорту. Життєзабезпечення цих скафандрів забезпечуватиме "пуповина", що робить їх менш мобільними, ніж блок позашляхової мобільності, який використовується на МКС.
Його дизайн заснований на дизайні костюма-попередника SpaceX Intravehicular Activity, який астронавти та космонавти носять під час подорожі на Міжнародну космічну станцію в SpaceX Crew Dragon Capsule. Новий костюм працює як у герметичному, так і в атмосферному середовищі, має нові вдосконалення та резервування для підвищення надійності під час виходу у відкритий космос, повідомляє IFLScience.
Костюм розроблений з урахуванням масштабованості. Різні його компоненти можна буде виготовити та з’єднати для людей з різними типами статури. Це передбачено, аби не повторювати ситуації, за яких астронавти обмежуватимуться в діях. Подібне трапилось в минулому, коли довелося скасувати вихід двох жінок у відкритий космос через відсутність у NASA скафандрів потрібного розміру.
Незабаром відбудеться випробування нових скафандрів. Їх випробують під час першої місії програми Polaris під назвою Polaris Dawn. Капсула Dragon полетить на орбіту 700 кілометрів над Землею. Дата цієї місії ще не оголошена, але вона може відбутися вже цього літа.
Це буде перший комерційний вихід у відкритий космос, а також перший випадок, коли чотири людини вийдуть у відкритий космос одночасно. Капсула не має шлюзової камери, тому вся вона буде розгерметизована, тож екіпаж зможе вийти назовні і подивитися, що й до чого.
Протягом п’яти днів команда проводитиме наукові експерименти, щоб краще зрозуміти вплив космічної подорожі на фізіологію людини. Капсула з астронавтами вийде на висоту радіаційного поясу Землі, тимчасово пройшовши через смуги випромінювання, відомі як пояси Ван Аллена.
Астронавти місії також стануть першими, хто випробує лазерний зв’язок Starlink у космосі. SpaceX передбачає, що це буде важлива технологічна розробка для майбутнього далекого космічного зв’язку навколо Землі, Місяця і навіть Марса. NASA також тестує цей тип зв’язку, надсилаючи повідомлення з-за меж орбіти Червоної планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.