Голографічний зв'язок і віртуальна реальність: що дасть запровадження 6G у світі

Стало відомо, на що здатен 6G, у Японії поділилися результатами тестування

На яку швідкість інтернету спроможний 6G та які були проблеми
6G

Нещодавно стало відомо, що в Японії продемонстрували роботу 6G зі швидкістю 100 Гбіт/с. Експерти прийшли до висновку, що в найближчі кілька років така передача даних може стати нормою для бездротових мереж. Фахівці переконані, що такий зв'язок призведе до появи зовсім нових технологій. Зокрема, голографічного зв'язку. 

Як передає консорціум технологічних японських компаній (серед них NTT DOCOMO, NTT, NEC та Fujitsu), чотири компанії працювали разом над цим проєктом з 2021 року. Зазначається, що під час тестування вдалося продемонструвати можливість передавати дані на швидкості 100 Гбіт/сек у діапазонах 100 ГГц і 300 ГГц на відстані до 100 метрів. Це приблизно в 20 разів більше, аніж показник швидкості передачі даних в мережах 5G, який становить 4.9 Гбіт/сек.

Особливості розробки стандарту 6G 

Зазначається, що були проблеми, які пов'язані з необхідністю використання вищих частот субтерагерцового діапазону. Проте в компаніях переконані в реальності появи такого бездротового зв'язку. Кожна з компаній створила NTT розробила пристрій, здатний передавати 100 Гбіт/сек у кожному каналі. Задача NEC полягала в розробці багатоелементної активної фазованої антени. При цьому компанія Fujitsu продемонструвала найкращу у світі ефективність роботи підсилювача високої вихідної потужності.

Експерти впевнені, що в найближчому майбутньому інтернет шостого покоління стало нормою. Вони аргументують це передачею  даних на швидкості 100 Гбіт/сек на відстань 100 метрів у діапазонах 100 ГГц і 300 ГГц. Крім того, важливе й досягнення ізотропної потужності випромінювання еквівалентної 50 дБм. Адже  фактична швидкість передачі даних може змінюватися залежно від середовища, де людина користується інтернетом (наприклад, від завантаження мережі). 

До чого призведе поява 6G 

Ще в попередніх тестах вчені показували високі результати 6G, але на менших відстанях. Експерти пояснили, що 6G працює на вищих частотних діапазонах. Тому для інтернету шостого покоління доведеться мати абсолютно нову інфраструктуру. Тобто, смартфони або пристрої віртуальної реальності повинні будуть мати спеціальні антени.       

Зазначається, що перехід від четвертого до п'ятого покоління призвів до більших обсягів споживання медіа. Тому експерти припускають, що поява 6G може призвести до нових технологій. Наприклад, голографічний зв'язок, більш плавний досвід віртуальної реальності тощо.

Дослідники раніше підкреслювали, що нової радіомережі та кількох сенсорів буде недостатньо для шостого покоління. За даними Bosch, експерти очікують, що технічний стандарт для 6G буде завершений у 2028 році. Адже для впровадження потрібно ще багато рішень. Зокрема, розвиток штучного інтелекту, машинне навчання, цифрові двійники і нові програмні системи.     

"Завдяки цій більшій пропускній здатності мережа сприймає радіочастотні відбиття як зображення, подібні до візуальних образів, які люди сприймають очима. Таким чином, об’єкти можуть бути легше і точніше виявлені мережею 6G", - підкреслюють дослідники компанії Nokia.  

Шлях України до 5G   

Для того, щоб в Україні впровадити мобільний інтернет п'ятого покоління, спочатку потрібно вивільнити радіочастоти, що використовуються у мережі 5G. Наразі на них працює телебачення, але воно може працювати й в нижчих діапазонах. Після цього необхідно провести аукціони на використання цих радіочастот та сертифікувати надавача обладнання для розбудови інфраструктури.     

Україна вже зробила перші кроки, Наприклад, 28 лютого 2023 року Верховний Суд України відмовив ТОВ "Українські новітні технології" у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом в смугах радіочастот 3400…3600 МГц для широкосмугового радіодоступу. Завдяки цьому з'явилася можливість проводити нові аукціони на частотах, які потрібні для мережі п'ятого покоління.     

Однак є ще питання кібербезпеки. В Україні головним документом, який регулює цю сферу, є  Закон №2163-VIII від 5 жовтня 2017 року "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України". Він передбачає основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів громадян та національних інтересів України у кіберпросторі, основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки. Крім того, затверджено "Стратегію кібербезпеки України".   

Восени 2023 року Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, казав про те, що пілотний запуск 5G в Україні може відбутися вже в 2024 році. Проте наразі точних дат невідомо.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube