Amazon готує конкурента ChatGPT на ім’я Metis

Орієнтовна дата запуску Metis – вересень

Amazon планує запуск ШІ Metis
Amazon планує запуск ШІ Metis

Amazon розробляє чат-бота на основі ШІ, який конкуруватиме з ChatGPT та іншими аналогами, повідомляє Business Insider. Він називається Metis. Це ім’я грецької богині мудрості Метіди. Новий сервіс працюватиме на основі внутрішньої моделі ШІ від Amazon — Olympus. Metis матиме більше функцій, ніж ChatGPT від OpenAI. 

Проєкт особисто контролює голова Amazon Енді Джассі. Наразі проєкт знаходиться на внутрішньому тестуванні. Орієнтовна дата запуску Metis – вересень. Metis зможе отримувати інформацію поза вихідними даними, які використовуються для навчання базової моделі Olympus.
Мета полягає в тому, щоб отримати більш актуальні відповіді. Наприклад, Metis повинен мати можливість ділитися останніми цінами на акції, тоді як деякі інші чат-боти, які не є RAG, не можуть цього робити.

Очікується, що Метіс також працюватиме агентом ШІ. Агенти штучного інтелекту здатні автоматизувати та виконувати складні завдання на основі наявних даних, наприклад, складати маршрут відпустки.

З Metis Amazon приєднується до вже переповненого ринку помічників ШІ. Її найбільші конкуренти, Microsoft і Google, запустили власних помічників зі штучним інтелектом майже два роки тому, тоді як OpenAI протягом багатьох років вкладає мільярди доларів у свій лідируючий на ринку ChatGPT. Anthropic і кілька інших стартапів зі штучним інтелектом також пропонують чат-ботів і помічників зі штучним інтелектом.

Amazon намагається наздогнати в гонці ШІ. Його модель Titan вважається менш потужною, ніж її конкуренти, а Amazon Q, чат-бот, націлений на корпоративних клієнтів, був зустрінутий неоднозначними відгуками. Власні чіпи Amazon під назвою Trainium і Inferentia мають проблеми з низьким попитом і продуктивністю, як раніше повідомляв BI. Минулого місяця Amazon навіть доручив деяким співробітникам допомогти зібрати дані GitHub з відкритим кодом, щоб прискорити процес навчання моделі штучного інтелекту.

Названо десять галузей, де штучний інтелект зможе замінити людей

Як зауважують у Business Insider, ChatGPT може бути потужнішим, ніж коли-небудь уявляли. А згідно з аналізом McKinsey, до 2030 року понад 12 млн американців можуть змінити професію, аби уникнути втрати робочих місць через автоматизацію процесів. Отже, 10 галузей, які штучний інтелект може замінити в майбутньому:

  • технологічні професії (програмісти, інженери-програмісти, аналітики даних): цілком можливо, що ChatGPT й подібні інструменти ШІ можуть заповнити деякі прогалини в найближчому майбутньому. Проте професор Колумбійської бізнес-школи Одед Нетцер вважає, що штучний інтелект допоможе програмістам, а не замінить їх.
  • медіапрофесії (реклама, створення контенту, технічні тексти, журналістика): ШІ здатний читати, писати та добре розуміти текстові дані, хоч він поки і робить помилки. Аналіз та інтерпретація величезних обсягів мовних даних та інформації – це навичка, яку можна очікувати від генеративних технологій ШІ у майбутньому.
  • юридичні професії (помічники юристів): подібно до медіапрофесій, ШІ може аналізувати великі стоси юридичних документів та готувати проєкти, що може вплинути на роботу, наприклад, помічників юристів та юрисконсультів.
  • аналітики ринку. ШІ може добре аналізувати дані та прогнозувати тенденції, що може автоматизувати роботу аналітиків ринку.
  • вчителі: ШІ може навчати учнів за певними предметами, що ставить під питання роль вчителів. Разом з тим, завжди буде потреба в людському зв'язку, який супроводжується особистим навчанням.
  • фінансові професії (аналітики, консультанти): аналітики ринку, фінансові аналітики, персональні фінансові консультанти та інші професії у сфері особистих фінансів, які потребують роботи з великими обсягами цифрових даних, можуть зазнати впливу штучного інтелекту.
  • трейдери: певні професії на Уолл-стріт можуть бути під загрозою. В інвестбанках беруть на роботу випускників вишів, які потім два-три роки працюють як роботи, займаючись лише Excel-моделюванням. І для цього зовсім не потрібні люди, штучний інтелект може з цим впоратися.
  • графічні дизайнери: У дописі від 2022 року в Harvard Business Review троє професорів звернули увагу на DALL-E – інструмент штучного інтелекту, що може генерувати зображення за лічені секунди. Вони зазначили, що цей інструмент може суттєво вплинути на індустрію графічного дизайну.
  • бухгалтери: ШІ може обробляти бухгалтерські дані, тому під загрозою може опинитися, зокрема, "інтелектуальна праця".
  • агенти служби підтримки клієнтів: ШІ-чати вже зараз замінюють людей у службах підтримки клієнтів, і ця тенденція може посилитися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube