У ЄС хочуть запровадити більш жорсткі обмеження на імпорт мисливських трофеїв через побоювання щодо браконьєрства
В Німеччині заявили про побоювання щодо браконьєрства у відповідь на імпорт до ЄС трофеїв та предметів тваринного походження з Африки. Влада африканської країни Ботсвани відповіла, що відправить у Німеччину 20 тисяч слонів.
Раніше цього року Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини підняло питання про можливість запровадження більш жорстких обмежень на імпорт мисливських трофеїв через побоювання щодо браконьєрства. Але заборона на імпорт мисливських трофеїв лише збіднить ботсванців, заявив президент країни в інтерв'ю німецькому виданню, повідомляє The Guardian.
Африканський лідер стверджує, що зусилля зі збереження природи призвели до вибухового зростання кількості слонів і що полювання є важливим засобом для їхнього контролю. Ботсвана заборонила трофейне полювання у 2014 році, але зняла обмеження у 2019 році під тиском місцевих громад. Зараз країна видає щорічні квоти на полювання.
Мовляв, стада слонів завдавали шкоди майну, поїдали врожай і топтали жителів, розповів голова африканської держави пресі.
"Дуже легко сидіти в Берліні і мати думку про наші справи в Ботсвані. Ми платимо ціну за збереження цих тварин для всього світу й хотіли б зробити такий подарунок Німеччині", - сказав він, додавши, що "не прийме відмови".
На його переконання, німці повинні "жити разом з тваринами так, як намагаються навчити" африканців. Він наголосив, що не жартує, і уточнив, що в його країні популяція слонів зросла до 130 тисяч особин. Ботсвана, де мешкає найбільша у світі популяція слонів, вже запропонувала 8 тисяч слонів Анголі і ще 500 - Мозамбіку. Так країна намагається вирішити проблему, яку визначила, як "перенаселення".
У березні цього року місцеві чиновники вже погрожували відправити 10 тисяч слонів до Лондона.
Представник міністерства навколишнього середовища в Берліні заявив, що Ботсвана не висловлювала Німеччині жодних застережень з цього приводу. Міністерство продовжує переговори з африканськими країнами, на які поширюються правила імпорту, в тому числі з Ботсваною. Тут додали, що в першу чергу виступають за законність "імпорту мисливських трофеїв".
Німеччина є одним з найбільших імпортерів мисливських трофеїв в Європейському Союзі. Але трофеї полювання на африканських слонів вимагають дозволу на імпорт згідно з чинними правилами. Дискусії ж в ЄС щодо більш жорстких обмежень на імпорт йдуть довкола розширення списку видів, що охороняються.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.