Ефект плацебо, правильний контекст і настрій здатні перетворити шоколадний батончик на віагру
Хто ж не знає, що таке афродизіаки: запитай у будь-кого, і почуєш цілий перелік від устриць та женьшеню до шоколаду та полуниці. Людство вірить, що цей чудовий набір підвищує все, що можна підвищити у сексі - лібідо, потенцію, збудження, сексуальне задоволення і навіть “правильний” настрій. Що вдієш, якщо нам так хочеться вірити в чарівну пігулку чи їжу, здатну все покращити і без нашої участі.
Але жорстокі вчені кажуть, що немає жодних доказів того, що будь-яка їжа посилює сексуальне збудження чи бажання, пише ВПС. Щоправда, не без застережень та відступів.
З їжею як афродизіаком все не так просто і прямолінійно, як всі думають. Наприклад, у XVII столітті, на піку захоплення цими стимуляторами, афродизіаки були швидше лікувальним засобом, який призначався парам для поліпшення репродуктивної функції та плодючості. А от коли йшлося не про нудний подружній обов'язок і розмноження, а про фривольну пригоду, на сцену виходили дорогі та рідкісні продукти на кшталт фуа-гра чи трюфелів. Тобто для сімейної спальні – мигдаль та пастернак, для світських оргій – ікра та яєчка тварин.
І ось тепер, коли жодне дослідження не дійшло результату "їжте ось ці ягоди/устриці/інжир/гранат - і буде вам щастя", зрозуміло, що в такому підході був сенс. Тому що одне з пояснень ефекту афродизіаку - це наш настрій. І тут вже навіть дослідження підтверджують, що позитивний настрій пов'язаний із підвищеним сексуальним збудженням.
Ще одне пояснення - ефект плацебо, тобто, коли віриш, що це допоможе - воно і допомагає. Ефективність афродизіаків живе у наших головах, і устриці “працюють” від того, що ти на них дуже покладаєшся.
І не можна скидати з рахунків атмосферу прийому їжі: одна справа їсти полуницю, запізнюючись на роботу і натягуючи кросівки, і зовсім інша – у романтичній обстановці, з вином та свічками. Тобто дуже важливий контекст.
Медицина теж не відкидає можливість ефективності продуктів-афродизіаків. Наприклад, люди з порушеннями кровообігу можуть відчути її на собі, вживаючи продукти, які розслаблюють судини та покращують приплив крові до статевих органів. Це яловичина, гарбуз, волоські горіхи, їжа з високим вмістом жирних кислот омега-3 – той же лосось та авокадо, червоне вино, чорний шоколад, яблука, ягоди, виноград, часник.
Але це не означає, що такі продукти вплинуть на людей, у яких з кровотоком все гаразд.
До того ж, найчастіше ми розглядаємо афродизіаки як стимуляцію не сексуальної функції, а бажання. І тут виявляється, що шоколад або вино, що поліпшують кровообіг, ну ніяк не сприяють посиленню бажання.
А ось що може допомогти – так це середземноморська дієта.
“Дієта, що складається з морепродуктів, нежирного м'яса, горіхів, фруктів, овочів та цільнозернових продуктів, допомагає підтримувати функцію нервів, кровообіг та гормони, підвищує настрій”, - заявив представник Академії харчування та дієтології США Лаурі Райт.
Вчені вважають, що в принципі, будь-яка їжа може мати властивості афродизіаку вже хоча б тому, що голодній людині, як правило, не до сексу, і погане харчування дорівнює низькому статевому потягу. А віра в чарівні властивості афродизіаків і далі житиме, тому що людей завжди буде приваблювати те, що обіцяє молодість, плодючість і довголіття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.