За новими правилами кришки мають міцно кріпитися до шийки і не відвалюватися
За останні кілька місяців у пластикових пляшках по всій Європі відбулася невелика, але досить помітна зміна. До всіх ємностей з рідиною до трьох літрів кришки мають бути прикріплені. Це пов'язано з тим, що пластикові пляшки в Європі змінюються через нові правила ЄС.
Згідно з новою директивою ЄС, компаніям дозволено продавати одноразові пластикові вироби з ковпачками і кришками (наприклад, пляшки для напоїв), "якщо ковпачки і кришки залишаються прикріпленими до контейнерів на етапі використання продуктів за призначенням", пише IFLScience. Це частина плану зі скорочення пластикових відходів. При цьому ЄС заявляє, що "ковпачки і кришки із пластику, які використовуються для контейнерів для напоїв, належать до числа одноразових пластикових предметів, які найчастіше зустрічаються на пляжах у Союзі".
Ми всі іноді втрачаємо кришки, і, звісно, вони не зникають просто так у порожнечі. Тому є надія, що, зберігши кришку прикріпленою до пляшки, обидві частини пляшки зрештою будуть перероблені, а не забруднять навколишнє середовище.
Вперше це правило було оголошено ще в 2018 році, і воно, схоже, не надто сподобалося гігантам пляшкових напоїв, таким як Coca-Cola і Nestlé. Але незважаючи на це, ЄС зрештою залишився на своєму, і директива, що описує зміни, була опублікована в червні 2019 року, фактично закріпила це правило в камені.
Очікується, що члени ЄС дотримуватимуться нових правил з 3 липня, хоча протягом останніх кількох місяців багато хто помічав пляшки з прив'язаними кришками в магазинах, як всередині ЄС, так і за його межами. Відбувається це тому, що багато напоїв, які продаються в пластикових пляшках, виробляються серійно. І для компаній було б серйозною проблемою (тобто дорого) перемикатися між різними конструкціями кришок для різних ринків. До того ж, наразі Україна в процесі вступу до Європейського союзу, тому ми також можемо очікувати на такі нововведення.
Поява нових кришок була зустрінута споживачами з сумішшю похвали, здивування і розчарування, причому деякі люди скаржилися на те, що їх важко загвинтити або вони заважають під час пиття.
In Paris (and I think the whole EU) the plastic bottles all have ‘tethered’ caps that don’t come off.
— Emmett (@emmettshine) January 4, 2024
It’s to help prevent pollution via discarded tops, but I thought it was just a defect for the first week I was here…
I kind of like it; it’s like a backpack for the bottle. pic.twitter.com/YVP2PGC4x1
До речі, ЄС встановив для себе крайній термін - 3 липня 2027 року - для оцінки результатів нового правила. Хоча поки що невідомо, чи будуть вони враховувати думку споживачів.
Has anyone else noticed that European water bottles have changed to a cap that doesn't detach when opened? Reduces litter and makes them easier to recycle, apparently being phased in and mandatory from July 2024. pic.twitter.com/3PvXwY93Lm
— Nomadpossum 🐟🇬🇷 🇦🇺 (@nomadpossum) January 15, 2024
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.