Жінки почали частіше вбивати і це щось неприродне

Читать на русском

До насильницьких злочинів більше схильні чоловіки, причини - біологічні.

Читать на русском
Злочин, вбивство, жінки, чоловіки, гендер
Існує теорія, що жінки завжди скоювали злочини, просто в це ніхто не міг повірити!

До насильницьких злочинів більше схильні чоловіки, причини - біологічні.

Жінки набагато рідше скоюють злочини, ніж чоловіки. За статистикою у всьому світі троє з чотирьох злочинців - чоловіки, але одна - все ж таки жінка. Жінки скоюють 20% насильницьких злочинів і 37% майнових злочинів. Дослідники дійшли висновку, що справа тут не тільки в біологічних факторах, але і в соціальних. Втім, така тенденція поступово змінюється. 

Чи здатні жінки на вбивство 

Якщо розбити злочинні дії на такі підгрупи, як підпали, вандалізм і шахрайство, то жінки складають меншість майже у всіх з них. Однак жінки здійснюють одне з кожних 10 вбивств. Єдині злочини, які вони скоюють приблизно на рівні з чоловіками, - це вбивство пасинка, йдеться у статті Big Think.

Серійні вбивці серед чоловіків - рідкість. Сьогодні їх може нараховуватись до 10, тоді як у 1987 році їх було приблизно 198. Жінки-серійні вбивці зустрічаються ще рідше. Найвідомішою може бути Ейлін Ворнос (в лівому кутку на фото до матеріалу - прим. ред.), яку у фільмі "Монстр" блискуче зіграла Шарліз Терон. Будучи вуличною повією, вона пограбувала і вбила сімох чоловіків між 1989 і 1990 роками. За свої злочини Ворнос була страчена смертельною ін'єкцією у 2002 році.

Чому частіше злочинці - чоловіки 

Перш за все, чоловіки більш агресивні, імпульсивні та схильні до ризику. Дослідження показують, що ці статеві відмінності проявляються ще з раннього віку, до того, як культурні впливи "запрограмують" хлопчиків і дівчаток на визначені гендерні ролі.

Це свідчить про те, що існує біологічна складова чоловічої безрозсудності, яка, ймовірно, зумовлена впливом високого рівня тестостерону.

Одне дослідження показало, що на кожну дівчинку-підлітка, яка вчиняє незначний злочин, припадає 15 хлопчиків. Така диспропорція у підлітковій злочинності може призвести до того, що дівчата і хлопці підуть зовсім різними життєвими шляхами.

Соціальні пояснення

Протягом історії і в багатьох культурах жінки були обмежені вихованням дітей і виконанням домашніх обов'язків. З раннього віку їх заохочували бути турботливими та дбайливими. Коли вони виростали, їм, як правило, не вистачало незалежності від чоловіків, і тому вони просто мали менше часу, свободи і можливостей займатися злочинною діяльністю. Більше того, на жінок також зазвичай не тиснули, щоб вони були годувальницями, що зменшувало стимул до крадіжок.

Інша теорія припускає, що жінки скоюють злочини з більшою частотою, ніж чоловіки, але історично їх не помічали або ставилися до них поблажливо з боку влади. Чоловіки історично домінували в правоохоронних органах, і багато з них, ймовірно, мали стереотипні погляди на жінок. Ці погляди означали, що жінки-злочинниці могли уникнути затримання. 

Починаючи з 1950-х років, коли жінки в усьому світі здобули більшу незалежність і традиційні гендерні стереотипи зникли, розрив між чоловіками і жінками в плані правопорушень справді скоротився. Дослідники загалом виявили, що чоловіки скоюють злочини рідше, ніж у минулому, тоді як нині жінки роблять це на тому ж рівні або навіть трохи частіше.

Тим не менш, між статями зберігається значний розрив у кількості злочинів, особливо коли йдеться про насильницькі злочини. Імовірно, що рушійною силою цього розриву є біологія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.